Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MFT ze systémového disku je pryč

Po několika instalacích jsem najednou zjistil v O&O Defrag, že se neukazuje na systémovém disku oblast MFT. Na ostatních oddílech NTFS tato oblast je zobrazena i nadále. Velikost C: je 30GB, obsazeno něco málo přes 3GB místa. Mám WinXP-SP2.Všechny programy běží normálně, přesto jsem znejistěl. Co s tím?

Prošel jsem uvedený odkaz. Vygúglil několik dalších. Nabyl jsem dojmu, že jde o nesmírně důležitou oblast, bez které systém na NTFS nemůže fungovat. Nikde jsem nenašel návod na obnovu zmizelé MFT. Pouze možnost, kde v registru zvýšit velikost MFT. Obnovil jsem systém ze zálohy, v níž ještě MFT byla. Zmizela asi za 3 hodiny běžné práce. Opět obnova systému, zvětšení oblasti MFT na cca dvojnásobek. Po několika hodinách opět zmizení. Programy však fungují dál. Navzdory tomu co doporučil "kmochna", červíček pochybností se uhnízdil.

Jen pro upřesnění zdůrazňuji, že jde o oblast vyhrazenou pro MFT, jak ji zobrazuje O&O Defrag. Tato vyhrazená oblast mívá velikost kolem 10% z velikosti oddílu. Že by O&O zobrazoval vlastní MFT, nevím. Patrně jsem nedostatečně zdůraznil, že jde o zmizení vyhrazené oblasti.

Chybí mi MFT zone size. Moje tabulka je:
MFT size : 24 MB (0% of drive)
MFT start cluster : 428633
MFT zone clusters : 434912 - 435008
MFT zone size : 0 MB (0% of drive)
MFT mirror start : 533772

Odhad 10% bylo zprůměrování z více logických disků na několika počítačích s NTFS