Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC(nový) sa reštartuje každé 4 sekundy do nekonečna

Ahojte, chcel by som Vás porosiť o pomoc, pretože si už neviem dať rady ohľadom počítača, ktorý som poskladal a kúpil v alze.
Problém je v tom, že po PRVOM zapnutí sa počítač dostane do slučky auto-reštartu a je to približne každé 4 sekundy, vetráky sa naštartujú, reštartne sa, znovu beží a takto odznovu.

Zostava:
CPU: i7-4790k
MB: ASUS Z97-P
GPU: GAINWARD GTX750 Ti GS 2GB DDR5
RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Black Series
DVD napalovačka: Samsung SH-224FB čierna
PSU: Zalman ZM600-LX
Chladenie CPU: Vodné chladenie Zalman Reserator 3 Max
HDD: WD Blue 1000GB 64MB cache
SSD: Samsung 850 EVO 120GB
Case: Zalman Z3 Plus biela

Chcel by som dodat, že s danou matičnou doskou som mal problém, pretože bola z bazáru, problém bol v tom, že PC sa zapol na stotinu a potom nič, každopádne dosku som vymenil za novú (tento istý typ a problém pretrváva), podotýkam, všetko sa snažím zapájať v anti-statických podmienkach, gumené rukavičky a podobne.

Čo som zatiaľ vyskúšal:
1. reset CMOS aj cez jumper, aj s baterkou.
2. pripojenie len matičnej zo zdroja (20-pin), 8-pin (cpu napájanie) a test
3. zapojenie všetkého (avšak zatiaľ ešte chladenie bez pasty) - nemyslím, že sa prehreje pri prvom bootup na 10 sekúnd.
4. meniť DIMM sloty, vymienať ramky navzájom, test len s jednou RAM, test s RAM kde je funkčný počítač.
5. vypojenie zdroja, ktorý som následne skúšal na inom (slabšom počítači) všetko v poriadku, fungoval.
6. vypojenie RAMiek, s nádejou, že malý speaker na matičnej začne húkať, bezvýsledne.

Čo by som eventuálne ešte chcel skúsiť, ale bojím sa či niečo nepokazím:
1. nachvílu vypojenie RESET switch káblika zo system-front panelu, možno mám podozrenie na skrat dosky so skriňou, a ten reset to vďaka tomu vypína aby sa tomu nič nestalo? a následne by som vypol počítač.
2. vziať úplne iný zdroj, z funkčného počítača a pripojiť ho na tento nový build, mám jeden starší GOLD zdroj, na pôvodnom počítači, s približne 90 % efektívnosťou, 600 W, len sa bojím či už tým, že je použitý nemá trochu iné kondíky a cievky a či by niečo nepoškodil.
3. dal to do alza servisu opraviť.

Za každú cennú radu Vám budem velice vďačný.

• V prvé rade jsi jim to mel reklamovat. (zrejme prepravní problém, kde se mohlo neco poskodit po postovní ceste)
• Jinak exemplární ukázka, jak se pokládá dotaz, BRAVO! tazatelé by si z toho meli vzít príklad ;-)

CoCoChanel ďakujem za odpoveď, ono ja som reklamoval matičnú dosku, ktorá nefungovala vôbec, dnes mi prišla nová, ale mám ďalší problém s nou ako to uvádzam vyššie, nie som však schopny diagnostikovať, ktorý komponent mi robí potiaže, akonáhle to zistím, reklamujem ho, preto sem píšem s nádejou, že už niekto tento problém mal a poradí mi :-)

• Podle popisu, jsi takovy ty zakladní veci udelal, zapojit 1x ram etc etc.
• Ano, zkusit jiny zdroj je zcela dobrá cesta a urcite bych to doporucil.
• Druhá moznost, vytahnou základní desku ven ze PC skríne a zapojil vse mimo skrín, k vyloucení mozného interního skratu prave v té PC skríni.
Na vytáhlé základní desce mimo PC skrín zapoj jen:

-CPU
-1x RAM v <A2> druhy slot od CPU
-Zdroj
-Klavesnici
-Monitor pres <VGA> vystup na základní desce.

•Zkus (rukou) jestli se pri opakovanych restartech zahrívá CPU, nebo jestli zustavá chladné.

Jestli se ti nepustí monitor nebo speeker, je pravdepodobne na vine zakladní deska nebo zdroj.

V první řadě: při těch "autorestartech" je vidět na monitoru že ten PC opravdu běží a že se restartuje/resetuje, nebo máš jen chaos v termínech a za restart pokládáš to, že se přestanou točit větráky? Protože v tom druhém případě je to s největší pravděpodobností zkrat na desce, nebo odpálená deska či procesor, popř. šůviks zdroj (s ohledem na paznačku bych se ani nedivil)

K tvým otázkám:

ad 1. to je snad první, co bys měl udělat! A ne jen reset (protože pokud se to vypíná po cca 4 sekundách, tak je vadný spíše power-on spínač), ale komplet celý systémový konektor. Nech zapojený jen beeper, abys slyšel případné chybové hlášky.

ad 2. to je další standardní věc, která se zkouší jako jedna z prvních. pokud je starý zdroj funkční, nemůže být problém, to PC nemá ani 300W

Gumene rukavice NIE SU antistaticke! Este napis ze si to balil do igelitoveho sacku a bude jasno :)

Odpoj UPLNE VSETKO, nechj len dosku NA STOLE, v nej CPU+chladic a zdroj (24pin a plus extra 4pin). A jednen RAM modul. Zapni to spojenim PWR_BTN pinov (aj to mas mat odpojene od kejsu!). Robi to potom co?
A teraz skus druhy RAM modul samotny, a skusaj ich po jednom aj v roznych slotoch, meni sa to pri vypnutom PC a preistotu urob aj clear CMOS.

Inac taketo powercycly moze robit doska aj ked je probelm s RAM, ale moze tam byt problemov viac, v kazdom pripade je to najskor problem niekde medzi doskou-ram-cpu (skontrolovat aj paticu), ak to nefunguje ani na stole ani s jednou RAM.
Iny zdroj z ineho PC treba skusit, nie su tam ziadne ine kondiky ani cievky.

Nepise nic o flashovani tak snad tam nesahal do toho. Moze to robit aj ME, napr. ak nema cmos napatie apod, alebo ak bola posahana flash nejakym vypnutim zdroja v blby okamzik apod, skusil by som preistotu premerat baterku a aj skontrolovat clear cmos jumper ze je urcite v spravnej polohe apod.
Ale dnesne biosy robia powercycly casto aj pri probleme s RAM.
(ale ked guene rukavice povazuje za antistaticke, tak nevies kam to ukladal apod. Ale to by som najprv ignoroval)

ahojte, tu opäť mirragon

UPDATE - stále to nefunguje:
1. výmena RAMiek
2. výmena zdrojov
3. výmena front-system panela na zapínanie
4. zapájanie mimo skrine na elektro-anti-statickej podložke

výsledok je taký istý, nejaké nápady? nemôže byť pokazený procesor? ako zistím, že nefunguje? iné dosky s týmto socketom nemám :/

Pokiaľ mi procesor odpálila nefunčkná doska z alzy pri prvom zapnutí tak fajn, že mi takú poslali a zavinili škodu, lebo procák z alzy nemám...

Mno, vyskúšal som myslím si, že pomerne dosť alternatív, tému z mojej strany uzatváram, všetky komponenty idem vrátiť, došla trpezlivosť :-D. Vám páni ďakujem za cenné rady, zase som sa naučil niečo nové.

Skontroloval si uz paticu CPU ci tam nie su dokrivene kontakty apod?
Skusal si RAM po jednej v roznych slotoch? Nepisal som to zo srandy.
A pisal som ze tam nemas zapajat ziaden front panel, a ne ho vymienat. (zapnut sa to da aj srubovakom o piny)
Ale ked chces tak to chod aj vratit, nieco tam bude vadne alebo blbo jumper apod.