Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Priorita bootovania HDD sa mi mení

Je to v poriadku, ak si moja doska svojvoľne raz za týždeň/dva zmení prioritu bootovania HDDD? Mám to zapojené takto:

1st Master: CD-RW
1st Slave: DVD-RAM
2nd Master: 80 GB IDE
2nd Slave: -
3rd Master: 160 GB SATA
4th Master: 250 GB SATA

Viac radičov, prípadne konektorov Master/Slave nemám. V Setup si nastavím prioritu:
1. CD/DVD
2. HDD
3. -
Tiež aj Try other boot devices.

V HDD priority si nastavím:
1. 160 GB
2. 80 GB
3. 250 GB

No a raz za čas sa mi to zmení takto:
1. 80 GB
2. 250 GB
3. 160 GB

Ostatné nastavenia ostávajú bez zmeny. Viete mi to niekto vysvetliť?

Odtiaľ, že keď dám boot zo siete, tak vypíše po POSTe MAC adresu ff-ff-ff-ff-ff-ff a tá zrejme asi v poriadku nebude. Live CD (Bart PE, Reatogo X-PE, Mandriva) s tým ani neškrtnú.

Edit: Zaujímavé je aj to, že WinXP mi odmieta 1 GBps ovladač na sieťovku, ktorý je na stiahnutie na domovskej stránke. Berie mi len 100 Mbps. Ale na to sa vykašlať. V blízkej dobe požiadam tu na poradni o mŕtvu MAC adresu a naflashujem ju na sieťovku pomocou nejakého programčeka.