Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - Aplikaci (?) byl odepřen přístup ke grafickému hardware!

Zdravím,
jako první chci říct, že nechci řešit proč se tak vůbec děje.

Co mě zajímá je následující.
Když jsem měl Windows 7, a spadli ovladače s hláškou

Ovladač zobrazení přestal reagovat a byl úspěšně obnoven

hra buď sama po chvilce naběhla nebo stačilo hru znovu spustit.

Od doby co mám Windows 10 se tato chyba doplnila ještě o následující
[http://pc.poradna.net/file/view/25077-bez-nazvu-pn g]
V takovém případě už nestačí hru vypnout v procesech a znovu spustit, je třeba kompletně restartovat PC.

Mou otázkou je - dá se někde vypnout toto blokování přístupu ke grafickému hardware? Má to být nějaká pseudoochrana, která je součástí Windows, ale již 3 den se mi nedaří progooglovat k nějaké odpovědi, kde je možno tuto ochranu vypnout.

Zda sa ze mas neaku nebezpecnu VGA kedze ti na win 7 aj Win 10 robi neaky preoblem. :))
Napis aky mas notebook alebo PC zostavu. A aj to napis ci si vobec updateujes Windows cez Windows update !??
------
Lebo mne taketo hlasky hadzalo davnejsie vtedy ked som nemal nainstalovane vsetky opravy cez Windows update a mal tam iba SP1 na Windows 7 a nemal tam nainstalovane:
Microsoft .NET Framework vsetky verzie
a
Microsoft Visual C++ vsetky verzie
-----------------------------------------
A vypnut sa tam nema co,, pretoze to sa system snazi dostat ku grafickemu adapteru = Grafickej karte. Nesposobuje to ziadny iny program ale system.

Nechce se mi moc řešit důvody proč to dělá, nejen že je to na dlouho, ale už jsem zkusil tolik věcí, že mi bohatě bude stačit nějak vypnout/odblokovat ono blokování přístupu aplikace ke grafickému HW.

Pokud si chceš počíst, co se mi děje už rok a půl s PC, zde jsem to nedávno psal a pokračuje to i směrem dolů :P

Abych ti odpověděl na tvé otázky
• Windows je čistý, žádné čističe, žádný antivirus, žádné úpravy.
• Jsou nainstalované všechny update, které Win Update našel.
• DX, .NET Frameworky a Visualy mám, většina je přes Win Update, další si postahovaly hry při prvním spuštění ve Steamu
• Moje sestava je vypsána v příspěvku, na který jsem ti hodil odkaz

A jako poslední, onen problém s odepřením přístupu ke grafickému HW má být ochrana, když dojde k pádu ovladačů/nestabilitě. Psal to dajaký MS šulda přímo na jejich fóru, když se na stejný problém ptalo více lidí.
Jestli je možno toto blokování vypnout tam nikdo nenapsal.

Teď jsem si ale přečetl, že když dám vlastnosti blokovaného .exe souboru, je tam možnost "odblokovat", takže to při příštím blackscreenu vyzkouším, bylo by to pohodlnější jak restart PC.

• Najdi si BF4.exe a spust ho v modu kompatibilty windows 7/8 + jako správce.
• Mas li víc jak 4Gb ram, tak v origin u BF je moznost spustit v x64. (muze pomoct)
Ovladav NVIDIA mas jaky? Protoze na tvuj problém, muze mít PATCH, ktery jso mozná nenainstaloval.

Ten obrázek byl stažený z google, dělá mi to u několika jiných her.
WoW, CS:GO a Elite: Dangerous
Nevím jestli by mi pomohla ona kompatibilita Windows 7/8, protože to dělalo i na Windows 7.

Ale když už tě tu tak mám a doporučoval si onen EVGA software na OC grafické karty.
• Když chci snížit takt, voltáž, stačí snížit POWER TARGET ze 100% třeba na 90%?

• Ne
• Voltage nech jak je, stahni (odeber) o 50-70 z <MEMORY CLOCK> + 50-70 <CORE CLOCK>.
Ten patch jsi nainstaloval, od kdy mas ten problém na Windows 10? Po posledním driveru?
TiP~ Zkus na zkousku predeslou verzi. Muzes pouzít i MSI AfterBurner, je prehlednejsí.

• Snížil jsem tedy Core a Mem clock o 50 MHz
• Ovladače nVidia jsem zkoušel všelijaké, od stařičkých 314.22 po nejnovější.
• Momentálně mám nVidia verze 353.54

Ten problém mám už rok a půl, na Windows 7 i na Windows 10, s tím, že na Windows 10 se k tomu přidalo i ono blokování přístupu aplikace ke grafickému hardware, kde jedinou možností odblokování je restart PC (Případně při dalším pádu chci zkusit, zda ve vlastnostech onoho .exe souboru bude možnost odblokovat).

• Vůbec netuším o jakém PATCHy mluvíš Oo

• To je sice hezké ze jsi to stahl, ale vysledek je jaky?
• Slo o PATCH k poslednímu driveru NVIDIA kde se grafická karta dala vysunout jako USB, nebo HDD disk, jaky to má nasledek si snad dokázes predstavit sám :-)

Ty hodnoty stahni hned ze startu ob 70 klidne i víc, dle stability jim po sléze ubírej.
• Tyto problémy se vyskutují prevázne u OC karet, kde dochází ke nestabilite (muze jít spatny zapis do VRam, power profil na stupen frekvence etc, to by bylo na stranku to celé popsat).

• Jak jaký výsledek? Jestli to pomohlo? To ti samozřejmě nemám jak říct, ten "problém" není pravidelný, je naprosto náhodný. Někdy hraju třeba dva dny v pohodě a někdy mi padnou ovladače i 10x za hodinu. Jestli na to bude mít snížení taktů nějaký vliv jsem ti schopen říct až po několika dnech.

Nainstaloval jsem Metro 2033, spustil benchmark a dostal "Program Metro 2033 Executable přestal pracovat".
Na netu píšou, že je to verzí nVidia PhysX, odinstaloval jsem tedy PhysX a nainstaloval znovu, nefunguje.
Takže ti Benchmark nevyzkouším, pravděpodobně na Win 10 tato hra nefunguje. Kompatibilitu s Win 7 a Win 8 jsem zkoušel.

P5edpokladam, ze tohle uz jsi taky zkousel

Right click on csgo.exe (in c:\program files\steam\steamapps\common\Counter-Strike Global offensive), select properties, then select Unblock

There will be this message:
"This file came from a another computer and might have been blocked to help protect this computer." and a unblock button.
Press the unblock button, and then close the properties page. You might have to accept a UAC dialog first.
Reopen the properties dialog and the unblock button should be gone. Now csgo has full computer access.

Od té doby co jsem snížil takt <core> a <memory> na grafice o 100MHz (což je 4-5 dní), se tento problém neobjevil. Zatím nebudu slavit, ale vypadá to nadějně.
Co mi přijde divné je, že stejný problém jsem měl i se starou GTS450 od Gainwardu, ale tak asi jsem byl jen unlucky :)