Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC-prosím o hodnocení

Dobrý den, rád bych znal názor někoho, kdo se v počítačích vyzná. Tuto sestavu mi dal dohromady kamarád, chtěl bych vědět jaký je váš názor na komponenty, zda-li je třeba někde si připlatit, či někde klidně ušetřit (nebráním se tomu :D). Počítač budu převážně používat ke hraní her jako jsou GTA V, DayZ a jiné podobně náročné hry. Používám FUll HD monitor. Díky za každý názor.

PC: http://www.czc.cz/178263,158509,169382,165960,1678 02,74749,99858,178006/kody

Nové hry bez problémů na nejvyšší detaily. Jen to DayZ nevím nevím, ono je známe svou "úžasnou" optimalizací, kdy je problém z ní dostat 30fps na nějaké lepší sestavě. Možná je to dnes už lepší, ale dlouho jsem se o ní nezajímal, tak nevím.

OK:

MSI H170 GAMING M3 - Intel H170
Seasonic S12II-520 520W
Intel Core i5-6500
NZXT S340, USB 3.0, černá s červenou

Vymenit:

Kingston SSDNow V300 - 240GB
MSI GTX 960 GAMING 2G 2GB
Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133
CoolerMaster Hyper 212 EVO

Nahrady:

CRUCIAL MX200 - 250GB
MSI R9 380 GAMING 2G nebo Sapphire R9 380X Nitro OC, 4GB
CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400
SilentiumPC Fera 2 HE1224

Pridat:

WD Caviar Blue EX - 1TB

Zdravím, ty ramky mají zbytečně větší frekvenci než podporuje ta deska, ten chladič co navrhujete má sice dobrej poměr cena/výkon, ale je udělanej dost děsně. Ten CoolerMaster mám doma a je dost dobrej. Rád bych se dozvěděl co myslíte tím, že je GTX 970 očesaná xD , ale máte pravdu, že vykazuje větší výkon ve většině her.

Frekvence RAM je totalne ukradena, dulezite je, aby RAM meli alespon stejnou frekvenci jako deska, pokud maji vyssi nicemu to nevadi a hlavne ty Crucialy jsou mnohonasobne otestovane vyborne pameti. Nicmene mym hlavnim motivem pro zmenu RAM bylo, ze tazatel mel predvoleno 2x8GB zatimco ja mu navrhuji 2x4GB a to z toho duvodu, ze minimalne v nejblizsich 5 letech a dost mozna i dele, nebude vice jak 8GB do herniho PC potreba.

Mam ve starem PC ten chladic od Coolermasteru a v novem PC mam ten od SilentiumPC, takze mohu porovnavat. Ten HE1224 je rozhodne lepsi nez 212+ EVO. Tim nerikam, ze je Coolermaster spatny, jen je ten SilentiumPC naprosto famozni a skvele vyrobeny a vymysleny, takze je to parada ho nasazovat na procesor.

Pozor tady se mluvilo o GTX960, coz je ocesana karta k nicemu. GTX970 ma uzasne nizkou spotrebu na ten vykon, ale nema DirectX12, coz je nevyhoda. Nicmene R9 380(X) nejsou konkurenci k drazsi GTX970, ale k te GTX960. Osobne bych koupil tu nejlevnejsi R9 380, pocitam, ze dva roky s tim vydrzi a potom koupit novou. Ona je totiz na nakup grafiky, ponekud nestastna doba, protoze se doslova ceka na leto a nastup nove generace grafik, ktere by mely byt minimalne od AMD o tridu jinde, NVidia se zatim nepochlubila, ale take ocekavam kvalitativni posun.