Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD - zdá se mi že odchází

Zdravím,

Mám SSD Kingstone V300 - 120 GB, ale už se mi zdá že odchází, přiložím screeny z HD Tune a Kingstone Tools, nicméně, neznáte někdo nějaký SW, který by to dokázal zkusit FIXnout ? Všechny výsledky jsou beze chyby...

zfhUt
Zmena predmetu, pôvodne: SSD (los)

Přestaň počítat chyby a zaměř se na jejich obsah - to znamená: vlez do Prohlížeče událostí a prostuduj obsah chybových hlášení, ty nejčastěji opakující sem opiš/ofoť. Pak se dá řešit něco dál.
Dál se podívej na seznam programů spouštěných po startu (použij třeba CodeStuff Starter), neznámé položky odstraň a preventivně proskenuj v nouzáku AdwCleanerem a MBAM.
Mimochodem - ESET je jen antivirus nebo aplikace typu Internet Security (která má ve zvyku srát se do všeho)?

Splehlivě odzkoušíš tak,že nainstaluj Windows na HDD,odzkoušej co ti přes SSD nešlo a uvidíš,v čem je chyba. Na tu zkoušku nainstaluj ale stejný OS co máš na SSD.Nemusíš nic aktivovat,pak ho zase dáš pryč.

Cruical MX200 nebo BX200 (256GB) poprípade Samsung 850 EVO nebo PRO (256GB), rozhodne 120GB nedoporučuju, ted aplikace sú velké, nekteré hry majú cez 50GB, a uvidíš že ti pozdejšie kapacita bude chýbať, už aj ja mám cez 75% zaplneno a to som pred nedávnom odinstaloval Heroes of the Storm.

Opravdu je 120GB málo. Ono se řekne - jen na systém,ale v podstatě systémové složky jsou na stejném disku jako OS a každou instalací softwaru se zvětšují,zejména u her. Ono zas tak neplatí to okřídlené - SSD na systém,ostatní vše na HDD.Navíc se říká,že SSD nemůžeš zcela zaplnit. Ale nevím,jeli to pravda,SSD nemám.Já hry nemám žádné,OS na HDD a zabírá po roce 97GB.

no SSD můžeš zaplniť na takmer 100% (úplne ne) ale stejnak doporučuju aspoň 20% rezerva, kdy je uplne narvaty tak pak je jeho životnosť o dosť kratšia, dôvod jednou vysvetlil hodne dobre tuším TouchWood. Ja to vysvetlovať nebudu, kedže moje "vysvetlování" je hrozné. Ale jde o to že sa vždy bude snažiť disk presúvať data na jiné pamätové bunky, když je ale disk plnej tak je to docela problém.

Jop Touchwood zde: http://pc.poradna.net/f/view/1555896-ocz-trion-150 -15nm-tlc-toshiba-a-zivotnost-jen-250-prepisu-ssd? page=r1555917#r1555917

Stačí, aby na 120GB SSD nahrnul tak 110GB dat a firmware začne s těmi daty čachrovat sám, protože v rámci wear levellingu bude nucen přesunovat i buňky se statickými daty.

Síce zas extrémny vliv na životnosť to nemá, ale i tak to neco skráti,...