Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nvidia gtx 970 SLI (obecny dotaz)

Dobry den mam takovy obecny dotaz co se stane kdyz vezmu 2 Nvidia gtx 970 nebo respektive jake kolviv GPU co podporuje SLI ci crossfire a propojim je ? Znamena to ze se vykony obou grafickych karet jednoduse sectou? Dejme tomu u te gtx 970 by pak byl vykon 8gb vram misto 4 gb vram a sbernice 512bit misto 256bit?
Nebo vcem je to vlastne lepsi a co se stane kdyz propojim 2 takovehle graficke karty. Predem diky za odpovedi a schovivavost vzhledem k trivialnosti otazky. :)

Dobrý podvečer,

by pak byl vykon 8gb vram misto 4 gb vram

VRAM a výkon sú úplne rozdielne veci, kapacita VRAM na výkon má minimálny vliv, často ani ne 1%, vätší vliv má ale typ a takt pamäte ale aj takt jadra a typ jadra. Samotná pamäť se nesečte, pre každú GPU bude VRAM pripravený totožné dáta (zdvojene). Jinak výkon sa zvýši, no nezdvojnásobý, skôr tak 150% výkonu budeš mať oproti jednej.

Doporučuju prečíst: http://pc.poradna.net/a/view/858901-vybirame-novou -herni-grafiku-aneb-maly-pruvodce-beznymi-omyly-uz ivatelu

• Nic se nescita, budes mit skratka Multy Gpu <m/gpu>, predstav si 2 CPU "1.0 Ghz" procesory, kdyz obsadis dva na jednu desku také nemas z 1Ghz CPU najedno 2 Ghz :), kde pracuji s jednou V-RAM /videopameti, tak i zde se nic nescita..
• V FPS a prislusného SLI profilu je vykon prakticky 2 nasobny (dle rychlost PCI, u 8x8/16x16)

je vykon prakticky 2 nasobny

skôr teoreticky, prakticky skôr 150%, ale to skôr záleží od samotnej dosky, grafík, procáku - ktorý kŕmia grafiku, režimu/profilu SLI od softwaru atd atd a hlavne od hry. U každej hry sa to môže chovať ináč. Ale výkon to zvýši no nezdvojnásobý, výkon dvojnásobný je len zriedkavo, výnimočne. Záleží ešte aj od monitora/displeje, rozlíšenia, atd atd. toho je proste hodne.

Z praxe viem o SLI tohle:

mám napríkald 10 her očíslovaných 1...10, testované FPS v priemere počas 5 minút (príklad jak môžu vyzerať výsledky)

hra1:
68FPS bez SLI
104FPS v SLI

hra2:
103FPS bez SLI
168FPS v SLI

hra3:
34FPS bez SLI
67FPS v SLI

hra4:
71FPS bez SLI
129FPS v SLI

hra5:
80FPS bez SLI
159FPS v SLI

hra6:
17FPS bez SLI
35FPS v SLI

hra7:
182FPS bez SLI
293FPS v SLI

hra8:
149FPS bez SLI
260FPS v SLI

hra9:
82FPS bez SLI
161FPS v SLI

hra10:
79FPS bez SLI
106FPS v SLI

aj nejak takto sa to môže tváriť. Teda nekdy skutočne dosiahneš dvojnásobok, dokonca výnimočne o 1-2FPS aj prekročíš dvojnásobok (201%) a nekdy zhorka dosiahneš 150% výkonu.

to byl priklad jak to muže vyzerať, a dajme tomu že tam sú rozne hry jak certifikované tak necertifikované,... samozrejme je tam hodne faktorov, ak je fakt ideálne nastavený profil SLI je možné mať bežne v hrách 190-200% z původných FPS, samozrejme, ale to fakt záleží aj od samotných her, aj od grafík ktoré dávaš do režimu sli aj od procáka či vôbec stihne krmiť grafiky, atd atd, GPU (jako čisto len grafický procesor) nieje nediná vec čo má na to vliv, aj ked má asi najvätší vliv, je tam tých faktorov viac, ale áno uznávam že pri dobrom nastavení, dobrom HW a certifikovaných SLI hrách bežne môžeš dosahovať dvojnásobok.