Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou grafickou kartu pro uvedenou sestavu?

Bohužel, nejsem hardwérář (to je divný slovo), takže bych rád slyšel názor/radu někoho povolanějšího. Hodlám upgradovat grafiku v sestavě:

Intel P4 2,6
deska MSI 945P
paměť 4x 512 DDR2 533MHz
zdroj 550W
LCD Samsung 215TW

Současná grafika je GeForce 6600 GT. Jsem ochotný investovat ca 8000 (při lepším poměru cena/výkon max. 10000). Nějaké nápady? .)

Díky

Jako současné kvalitativní hráčské minimum/optimum cena výkon (PCI-E) Radeon X1950Pro
Např.:
product.jsp

Výkonnově výrazně lepší a snad i vhodnější např.:
ATI Radeon X1950 XT 256MB (5 951,- Kč)
product.jsp

Nebo něco v podobě nVidie:
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Graf ick%C3%A9+karty%5CPCI-E%5CnVidia%5C7950

pro obrázek viz:
http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content &task=view&id=8698&Itemid=44&limit=1&limitstart=4

S ohledem na monitor 21" a jeho využití je lepší přemýšlet něco ve třídě kolem zmíněné ATI Radeon X1950 XT / GeForce 7950.

Pokud výrazný posun tak samo 8800GTS ... ale na ni je ten procesor pro "plné využití" trošku škoda slabší ... i když by zcela jistě stála za zvážení ...

Pokud měníte 6600GT předpokládám asi na hry...

Díky za reakce. Přesně toho jsem se bál - GTS 8800GTS 320 vs 640.

VT: Ano, změna je kvůli hrám (přesněji hře - www.joinvanguard.com). A zase když už budu kupovat grafiku, tak na pár let. Upgrade procesoru není časem problém (stejně to zanedlouho skončí kompletním upgrade, ale grafika mě pálí teď)