Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program co nikdy nebyl

Jo vím, že to zní divně...

Programy co jsem očekával a už se jich nedočkám: další verze Volkov Commander, označená samotným autorem jako 5.0. Čekám už několik let...

Ranish Partition Manager - geniální program na práci s oddíly (poplatné době vzniku). Marně čekám na další verzi.

Jak jste na tom vy?

Pavel

Orbz 3 - sliboány od roku 2005, jako eltní hráč jsem měl možnost testovat (bohužel jsem to nerozchodil) beta verzi, ještě to neni vydáno.. view.php

V době, kdy počítače měly 4MB RAM a 120MB HDD proběhla tiskem informace o programu David, který měl zabít Goliáše - programy, co se v paměti moc roztahovaly... Měla se využít zajímavá finta vycházející z nějaké matematické hypotézy, kdy se jakýkoliv program ve strojovém kódu (EXE) "zkomprimuje" - překope tak, aby se sám modifikoval za běhu. Teoreticky (hypoteticky) by se dal program zredukovat na jedinou instrukci (což je ale asi blbost, ale fakt to tam psali) a prý to testovali na tehdy běžných "Goliáších" Corel Draw 3.0 a Word 6.0 Podařilo se jim zmenšit zabranou paměť víc jak o polovinu při skoro nepozorovatelném zpomalení běhu.

O tom programu jsem už nikdy víc neslyšel. Podotýkám, že nebylo 1. dubna...

Dobrá sranda... Jenže tenhle program asi neudělá nic... Ta teoretická jedna instrukce zmiňovaná v matematické hypotéze asi nebyla na jeden bajt a zřejmě ani ne v žádné z běžných instrukčních sad procesorů.

To není žádná sranda, ale svatá pravda. Všichni programátoři plně potvrdí pravdivost dvou následujících výroků:
1. Každý program lze zkrátit alespoň o jednu instrukci, aniž by utrpěla jeho funkčnost.
2. V každém programu je alespoň jedna instrukce blbě.
Úplnou matematickou indukcí obou předchozích vět získáme:
Každý program lze zkrátit tak, až zbyde jen jedna instrukce a ta je blbě.

nebyl to nejaky "memory optimizer"? S takovymi nastroji jsem taky experimentoval. Coz o to, pamet vycistily, ale ve vysledku to bylo stejne na nic...
Taky jsem slysel o ruznych nastrojich, ktere online komprimovaly data do RAM, takze treba Doom, ktery pozadoval 4MB RAM, si pry vystacil se dvema... ale nikdy jsem to na vlastni oci nevidel :-)

Já to měl na Win95: Quarterdeck MagnaRAM (snad jsem výrobce napsal správně). Měl jsem tenkrát (budete mi to věřit?) Win95 na PC s 4 MB RAM (to není překlep, opravdu 4 MB RAM). S MagnaRAM se to chovalo jako cca 6 až 7 MB, ale disk se stejně nezastavil.

Má někdo vůbec představu, jaký peklo bylo na tom psát ve Wordu (Word 7?, Word 95?) diplomku? Jenom takový přestránkování trvalo několik minut (nepřeháním). Navíc jsem na tom měl ještě Matlab (říká tohle někomu něco?) a byl to fakt porod...

Pavel

Má někdo vůbec představu, jaký peklo bylo na tom psát ve Wordu (Word 7?, Word 95?) diplomku?

No, já jsem psala diplomku na kufříkovém psacím stroji... to byl horor 3-[]:) Jak bych byla tehdy šťastná za jakýkoliv počítač, v němž by bylo možno bez problémů opravit překlep! I kdybych to měla psát na 386 v T602...

Tak to ti nezávidím. Já psal naštěstí už v T602 jestli se nepletu na něčem takovýmhle: pc16nb.htm
Tisknul jsem ji dvakrát na HP LJ IIIP. Když jsem to měl hotové, teprve jsem si všiml, že mám v zápatí místo strana napsáno stana. Protože jsem neměl další papíry, už jsem to tak nechal...

Aha, v tom případě věřím, že by to byl obrovskej pokrok. Já měl ten PC tak pomalej, že jsem nakonec musel tu diplomku rozdělit do dvou nebo tří souborů, jinak bych se s tím nedomluvil.

T602 taky pamatuju, grafickej režim, tabulky přes Ctrl G (snad), obrázky tiff, jo to byly časy.

Pavel

Já nikdy neobjevil něco, kde bych si mohl postavit vláček podle svého, ne z předurčených drah, ale úplně podle sebe, jako se staví modýlky železnic.
Ale možná jich je hafo, hledal jsem tak 4x, naposledy snad před pěti lety.

To je ale přesně to, nechci. Nechci řídit provoz na daném železničním uzlu, házet vexly, semafory... Nechci ani vozit cukrovou vatu a vydělávat na žvejkačky, na již předem určených dráhách.
Chci si postavit úplně vlastní. Zkrátka mít hromadu kolejí, vyhybek atd., postavit a pustit vláček (jako když jsem byl malej a měl vláček na klíček, později elektrický modýlek).

Já už jej snad i kdysi zkoušel. To želpage mi je nějaké povědomé a ta příšerná grafika (a angličtina v českém programu jako jediný jazyk - nevadilo by mi to u cizího programu) také. Nicméně pokud ano, tak jsem zapomněl a vyzkouším. Dík.