Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook, blikání zelených čar

Ahoj,
mám půl roku notebook Lenovo y50-70. Před nedávnem mi začali přes obrazovku občas blikat zelené tenké proužky. Děla to jen občas cca 1x za 10 min nepravidelně a i pokaždé v jiné části obrazovky. Chtěl bych se zeptat jestli to je vadnou grafikou, nebo to může být jen špatný ovladač, nebo něco úplně jiného. Ať vím, jestli notebook posílat na reklamaci, nebo to řešit nějak sám. Děkuji.

To se nepozná,když nepošleš ty proužky. Než cokoliv nestandartního,tak reklamuj. Ale Lenova jsou poslední rok (bohužel) tak nepředstavitelné šunty,že budeš v servisu jako doma. Totéž i mobily od Leninova.

Mám nový poznatek: dělá mi to jen, když nevyužívám grafickou kartu si myslím. Protože když hraji nějakou hru nedělá to. Přeblikává to jen když serfuji po internetu, čtu nějaké pdf, dělám něco nenáročného, nebo mám jen plochu a nedělám nic.

V první řadě zkus notebook uvést do továrního nastavení. Pokud se problém bude opakovat i poté, kontaktuj linku Lenovo services na tel. čísle 800 702 703 a domluv si bezplatné vyzvednutí tvého zařízení k následné reklamaci.

Vojta, Lenovo Ambasador

Není tomu tak. I prodejci doporučují reklamovat přímo v servisním středisku výrobce. Pro příklad uvedu právě CZC, kde autor nakupoval, kontakt na servis lenovo mají zde - www.czc.cz.

Záruka je vedena elektronicky a je možné si ji ověřit na stránce support.lenovo.com, takže ani není potřeba k notebooku přikládat fakturu. V případě, že bude potřeba vrátit peníze, servis vystaví dobropis, který stačí podepsat a doručit prodejci. Ten má po doručení ze zákona povinnost zařízení vyměnit za stejný či lepší model, nebo právě vrátit peníze.

Tím, že využije přímo možnost poslání notebooku do oficiálního servisu Lenovo se zkrátí reklamace o několik dnů, kdy má notebook u sebe prodejce. Servis zvládá zařízení reklamovat do 15 dnů, dalších 15 dnů bere jako rezervu pro prodejce a přepravu.

Vojta, Lenovo Ambasador