Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej gpu se zárukou.

Zdravím, chci prodat svou gpu MSI R9 390, kterou jsem kupoval v říjnu minulého roku. Je to poprvé, co něco prodávám na internetu a chtěl bych se zeptat, jak mám prodat zboží se zárukou. Musím dát fakturu se svým jménem, telefonem a bydlištěm tomu, komu prodávám tu kartu? Mohu tyto informace začernit a bude pak stále platná jako záruka? Moc se v tom nevyznám, děkuji za každou odpověď.

Jenze on nekupoval anonymne, ale na jmeno, teda ma fakturu. Obchod uzavrel smouvu s nim, tak musi jit reklamovat on, pri dalsim prodeji mu obchod nema povinost zaruku uznat.

Tri moznosti:

1. Prodat bez zaruky

2. Se zakaznikem se domluvit, ze kdyz neco bude, ze ti to posle a ty mu to vyreklamujes.

3. Predas zakaznikovi fakturu s tvyma udajema a vyreklamuje si to on.

Děkuji, takže jestli dobře chápu, můžu mu dát svou fakturu a on může reklamovat mým jménem? Asi to udělám tak, že mu fakturu nedám, a když by měl problém, tak se mi ozve a fakturu mu pošlu. Děkuji každopádně za odpovědi :).

Jenže on ti nemusí věřit, že s ním budeš něco případně v budoucnu řešit. Já vždycky dával fakturu s tím, že si to vyreklamuje sám. Jestli jim to obchod nevezme nevím, zatím mi nikdo zpětně nevolal a to jsem toho už prodal dost.

edit: https://www.dtest.cz/nejcastejsi-problemy/muze-pro dejce-neprijmout-reklamaci-na-vec-kterou-jsem-koup il-od-jine-fyzicke-osoby-prestoze-je-vec-jeste-v-z aruce/18

Tak hlavne prijdes do obchodu a pri reklamaci ukazes fakturu, nikdo po tobe obcanku nechce a ani chtit nemuze. Jde jen o to, ze oficialne to reklamujes ty, proto mu musis dat fakturu s tvyma udajema, pokud chces aby si to resil on sam, a nemuzes tam nic zacernovat.