Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Prosím o radu! Zamčený harddisk?

Dobrý den, měla bych dotaz který se týká harddisku. Po vsunutí do mého notebooku se mi zobrazí klíček. Z toho jsem usoudila že je nějak zamčený a bez toho aniž bych ho odemkla nemohu instalovat nový operační systém. Je to už dříve používaný harddisk. Zajímalo by mě pouze zda se dá tento klíč nějak odstranit nebo úplně vymazat celý harddisk! Pokud mě někdo pochopíte prosím poraďte. Jsem začátečník a moc tomu nerozumím. Moc dík za odpověd. Pavla

Změna předmětu, původně: Prosím o radu! (JaFi)

K tomu disku musíš znát heslo, jinak ho prakticky můžeš vyhodit. Pokud znáš heslo, v nastavení BIOS notebooku je položka Security, kde se nastavuje ochrana heslem, je to nějak jako Lock HDD nebo Secure Disk... tam se to dá odemknout.

EDIT: vymazání nebo formát harddisku nepomůže, heslo je zakódované buď v elektronice disku nebo v oblasti, do které se formát nedostane. Na odemknutí disku existují i speciální programy, ale šance uhodnutí je mizivá.

No tak heslo bohužel neznám nebo můj 5-letý synáček neumí ještě ani číst tak si heslo nepamatuje. :o) Bohužel. Myslela jsem si že s tím už nic nepůjde. Každopádně bych vás chtěla poprosit ještě o nějakej ten tip na ten prográmek. Za zkoušku nic nedám. Tak zkusím a uvidím. Zatím moc moc děkuju Pavla

::) synáček? Jsi si jistá, že právě on je "vinnen" - neb každé rozumné heslo je třeba ještě jednou potvrdit a to snad nemohl náhodou zvládnout a pokud ano, tak to bude max jedno písmeno.
Nadruhou stranu synáček vylučuje "slovníkoý utok" - teda pokud by to HDD dovolil a nebloknul se tak na dobro.

1. Patří ten pevnej disk do toho konkrétního noťasu? Protože jestli ne, je to dost zbytečná snaha...

2. Jedná-li se o produkt firmy IBM, je lépe zapomenout na pokusy o překonání ochrany. Tohle neumí ani běžnej servis a snad to (dle vyjádření odborníků) nejde obejít vůbec.

Pavel

Kde a kedy presne sa zobrazi klicek? Mozes tu obrazovku a ten klicek lepsie popisat??
Ak by bol disk na urovni firmware chraneny heslom tak sa ta BIOS opyta na heslo k disku a nezobrazi ziaden klicek ::)

Po vsunutí do mého notebooku se mi zobrazí klíček.

kam si ho vsunula? Co to je za disk? USB? Ak ano tak ten predsa v BIOSe neuvidis. Klicek sa zobrazil vo Windows? Kde presne? Aky windows pouzivas?