Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Prosím o radu! Zamčený harddisk?

Dobrý den, měla bych dotaz který se týká harddisku. Po vsunutí do mého notebooku se mi zobrazí klíček. Z toho jsem usoudila že je nějak zamčený a bez toho aniž bych ho odemkla nemohu instalovat nový operační systém. Je to už dříve používaný harddisk. Zajímalo by mě pouze zda se dá tento klíč nějak odstranit nebo úplně vymazat celý harddisk! Pokud mě někdo pochopíte prosím poraďte. Jsem začátečník a moc tomu nerozumím. Moc dík za odpověd. Pavla

Změna předmětu, původně: Prosím o radu! (JaFi)

Kde a kedy presne sa zobrazi klicek? Mozes tu obrazovku a ten klicek lepsie popisat??
Ak by bol disk na urovni firmware chraneny heslom tak sa ta BIOS opyta na heslo k disku a nezobrazi ziaden klicek ::)

Po vsunutí do mého notebooku se mi zobrazí klíček.

kam si ho vsunula? Co to je za disk? USB? Ak ano tak ten predsa v BIOSe neuvidis. Klicek sa zobrazil vo Windows? Kde presne? Aky windows pouzivas?