Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kredity na poradně?

Jde jen o takový zamyšlení...

Tak mě napadlo, zda by mělo smysl (a bylo snadno realizovatelný) zavést na poradně něco jako kredity. Např. za článek s vysokým hodnocením, za velmi dobrý rady na poradně atd. Snad by se pak mohly tyhle kredity vyměnit za co já vím nějakou slevu na zboží/službě, co poskytujou někteří podnikající poradňáci.

Ale nemám takovou vizi, že se sem nahrnou zlatokopové a vše se bude dělat jen kvůli kreditům. Muselo by se to pořádně vymyslet, třeba s omezením, že kredity se dají vydělat až 1 měsíc po registraci.

Má tenhle nápad nějakej smysl?

Pavel

Souhlasim, je to blbost, ale neco jako napsal Kurt by smysl mit mohlo pro nove prichoziho, ale to by zas muselo fungovat jinak a on by si primo podle druhu problemu vybral radce a to asi taky nema smysl. Pro lidi kdo to tady znaji, tak stejne vedi kdo s cim pomuze a ti kdo neznaji, to zas brzy poznaji.
Slevy na nakup bych za to urcite nechtel taky.

Proč by to byla blbost?
Můj návh byl, aby každý na začátek nafasoval určitý počet a mohl si s nimi dělat, co by chtěl. Třeba by poslal pár kreditů někomu, kdo napsal článek a ten článek se mu líbil. Nebo by poslal kredity někomu, kdy by mu dobře odpověděl.

Takže žádný "hlas boží" by to nehodnotil, ale hodnotili by sami uživatelé.

Pak by mohly být nějaké paušály - za článek určitý počet kreditů, za zrávičku určitý počet kreditů. K tmu by se přidaly kredity od čtenářů.

Připadá mi to jako docela korektní hodnocení lidí na fóru.

8-) A kdo bude mít více než 100 bodu dostane podepsanou fotku Marty a učet se resetne.

S měsícem nesouhlasím, pokud pujde o kredity získané "odpovídáním", pak by měla být možnost je dostat hned - pokud někomu někdo poradi, pak by měl být odměněn...

Ten měsíc - jde o ochranu před invazí zlatokopů, co sem vrthnou a budou se snažit získat kredity za každou cenu. Takže jsem to pojal jako ochrannou lhůtu po registraci (což by se nemuselo vztahovat na již registrovaný). Kredit by se jinak dostal okamžitě, to je jasný.

Pavel

Já jsem vcelku odpůrce takovýchto hodnocení a žebříčků.

hodnocení odpovědí, dávání plusů atd. zkrachne na tom, že to nebude nikdo používat. Viz funkce "otázka vyřešena" - 80 procent registrovaných userů se na to vybodne a zbytek jsou neregistrovaní.

A kredity vyměnitelné za zboží a služby mi přijdou trochu absurdní, ale nejsem zrovna člověk z poradny který by něco z toho poskytoval, tak se k tomu vyjadřovat nebudu.

Na druhou stranu si myslím, že když by se statistika /hodnocení / udělalo nic by to určitě nepokazilo.

Na posthuntery se*e Bílý Tesák, to ať je na vkusu každého soudruha zda chce marnit čas zbytečnými posty na internetovém fóru za získání "prestiže"...

Nijak mi nevadí, že většina nesouhlasí, je to námět k diskusi.

A co třeba tohle: u každýho uživatele (někde uvnitř příspěvku) by mohlo být něco jako "navrhnout ban". Udělit návrh na ban by měli jen registrovaní a po překročení určité hranice by admini/modi rozhodli, zda toho využít.

Co vy na to? A moc se mi tu nepoperte...

Pavel

Niekto ti tu vadi ze chces navrhnovat ban? :-)
Tie kredity su zaujimava myslienka uz sme to diskutovali aj skor na zraze, ale nie je jednoduche sa rozhodnut/dohodnut ze kto/ako/kedy/za_co/kym bude hodnoteny a co z toho hodnotenia bude vyplyvat. Nejak sa ale asi dohodneme a niekto to potom urobi :-)

tenhle kreditni system nefunguje uz ani na nejakych wforech ;-)
sice idea je aby byl uzivatel (radce)motivovan ale:
vetsina dotazujicich na to stejne prdi
byla by tendence psat za kazdou cenu
pocet "kreditu" nema hodnotu ani informativni -grafik s milionem tech bodu me neporadi s registrem - nekde to ma smysl - treba na virovych forech - je to uzce zamerene
--
jedinou informaci kterou bych ocenil je datum registrace a pocet prispevku

QFT jako "quoted for truth" nebo "quit fucking talking"? :-D

Počet příspěvků také není moc informativní. Jsou zde experti, kteří píší málo, ale vždy to stojí za to. Na druhé straně jsou lidi s velkým počtem příspěvků, které se možná nedají přímo označit za posthunting, ovšem užitná hodnota je malá. Kromě toho by se musely nemilosrdně mazat offtopic příspěvky. A těch není zas tak úplně málo.