Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné drobné grafické změny ve W8.1, hláška platnost licence na Windows brzo vyprší, GIMP 2 a Av

Ahoj všem,

11.2.jsem zapnul notebook, najednou se zobrazila stránka s animovanou ikonou, kde bylo uvedeno něco jako, abych chvíli počkal, že se vše připravuje (už si to přesně nepamatuji). V tu chvíli jsem se lekl, že se mi automaticky nainstalovaly desítky.

Po spuštění se projevilo několik záhadných změn k horšímu, např. změna fontu, změna ikon, veškeré připnuté aplikace na liště i ve startu zmizely, změna barvy stránek "vypínání" a "vítejte" z černé na modrou, a další drobné blbiny.
Avast se též vypnul a nelze zapnout.

Grafický program GIMP přestal fungovat, odinstalace nepomohla

„Zdá se, že používáte GIMP poprvé. GIMP nyní vytvoří složku s názvem „C:\Windows\system32\config\systemprofile\.gimp-2. 8“ a zkopíruje do ní několik souborů. Vytváří se složka „C:\Windows\system32\config\systemprofile\.gimp-2. 8“… Nelze vytvořit složku „C:\Windows\system32\config\systemprofile\.gimp-2. 8“: Permission denied“

Ihned jsem zjišťoval v "tento počítač" verzi OS. Zjistil jsem, že mám stále Windows 8.1 Pro, tak jsem pátral po nainstalovaných updatech, avšak poslední aktualizace proběhla 7.2.

Již týden se mi do toho objevuje okno

"Platnost licence na Windows brzo vyprší, Windows musíte aktivovat v nastavení počítače"

Kliknu na "přejít do nastavení počítače" a nic se nespustí. Všelijaká různá nastavení se vymazaly, jakoby si počítač nepamatoval žádné mé předchozí akce. Vytáhnul jsem si z programu svůj klíč na Windows a pokusil se ho znovu zadat, ale vyskočí "tento kód nefunguje, zkontrolujte ho a zkuste to znovu".

Projel jsem notebook programy Dr.Web, Malwarebytes a ad-aware. Nějaké škodné věci mi to nalezlo, ale bez nějaké kladné odezvy. Jinak NTB běží svižně, žádné neznámé procesy neběží.

Děkuji za návrhy, čím by to mohlo být způsobeno

Windows 8.1 Pro 64bit, Acer Aspire V5-561G. (4GB Ram, I5-4200U)

# V takovém pripade, byc silne doporucil, pri pocatku anomalii hned provest ZALOHU dulezitych veci, obsazenych v PC.
• V nastaveni PC/Windows, mas moznost, RESTARTOVAT OS na predesly stav/ dejme tomu minuly ctvrtek, coz te vrati PC do stavu odpovidajici tomu datumu, kdyz se tva anomalie neprojevovala, rozumis.*
TiP~ V CMD, nedo do CMD (spusteny jako adminstrator) napis : SFC /Scannow /spustitelny také ze START nabidky
CMD spustis kombinaci klaves <WIN + R>, do radku napises CMD :
[img=/file/view/25154-cmd-png]http://pc.poradna.net/file/view/25154-cmd-png[/img]

• Nechat proskenovat systém, muze to trvat nakou dobu :

[img=/file/view/25155-sfc-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/25155-sfc-jpg[/img]

Mate v počítači nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Použite softvér AdwCleaner. Všetko čo nájde odstráňte.

3. Vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: www.malwarebytes.org. Všetko čo ešte nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware/s tarsi-verze).

Bod 2 a 3 vykonajte v núdzovom režime systému.

Díky všem za reakce.

Projel jsem ntb v nouzovém režimu (viz bod 2 a bod 3) a opět byly nalezeny nějaké škodlivosti. Platnost licence na Windows brzo vyprší se již nezobrazovalo, GIMP fungoval v pořádku, Avast nikoliv.

Vyzkoušel jsem Tip "SFC /Scannow"

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some
of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For
example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not
supported in offline servicing scenarios.

Nahrávat ten soubor nehodlám, nebudu se s tím dál mazat a asi to rovnou přeinstaluji..