BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Ano, většinou integrovaná zvuková karta více zatěžuje CPU. Některé více, některé méně.
Zvukovku bych doporučil nějakou od Creative, klidně i starší model SB Live! nebo Audigy, dají se sehnat v inzerátech, bazarech, aukcích... K jaké reprosoustavě ji chceš připojit? Jednak aby odpovídala kvalitou a taky kvůli počtu kanálů (5.1, 7.1, atd...).
Momentálně mám 2.1 ale určitě budu kupovat 5.1.K mému používání dostačující.Určitě si chci,ale koupit novou.
Jak jsem už psal, vzal bych asi nějakou SB Live, třeba tady:
http://aukro.cz/7096_sound_blaster_live.html?order= t&view=gtext
To už bych zvolil novou Audigy1 za směšnou cenu 600 Kč:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512008 P0X000082X
BTW, v bazarech ji seženeš za 300-350, na zvukovce se nemá co zkazit,
stejně dostaneš 3 dny na vyzkoušení, což stačí.