Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5-4690K vs i5-6600K

Zdravím. Mám jednu otázku. Momentálně mám Fx 6300 na 4,7Ghz pod vodou, ale i tak postrádám výkon u her typu WoW hlavně ve velkých městech, kde je hromada lidí. Proto se rozhoduji o upgrade na Intel. Nyní nastává moje otázka, ktery z těchto dvou. Vyplati se novější 6600k? Obojí půjde znova pod vodu někam k 4,7Ghz pokud to CPU dovolí. Vyjde to zhruba na stejný peníze jen k 6600k bych musel vzít i RAM ddr4. Zbytek sestavy: Asus M5A97 evo rev.2, HD 7950(pretocena na limit), zdroj ss550).CPU i GPU pod vodou. Díky za odpověď. PS: na ZEN čekat nechci.

# Jestli na OC, s prislusnou zakladni deskou, ti i5 4690K muz podat dobry vykon /hlavne na single Core, na iGPu ti zrejme nezalezi. /jen osobni pripominka u SKYxx opet Intel a jeho verni vyrobci ukazali, jak dokazi udelat dva kroky dopreda a v dalsi generaci jeden krok dozadu.

Nevím kde bereš tu jistotu že lagy ve wowku jsou způsobeny zrovna procesorem..

• Tusim ze WoW byl vice otimizovany na CPUs vykonem 'single-core', nevim zda-li je to stale aktualitou..(mozna ze dokonce Blizzard pouziva uz i jiny graficky motor)
# Kde vypocet 'pozic' hracu /Multy-Player ve 'WoW', bude pocitat CPUGPU, proto kdyz ma pady FPS nebo trahni, proc by to mela byt graficka karta?

Vzhledem k tomu, že WoWko už pár let hraju a dá se hrát bez lagů prakticky na kancelářské sračce, tak pochybuju že bude problém procesor natakťěný na 4,7 ghz. Ostatně si může vyzkusit spřažení na jeden core..

/beztak to bude chtít vyladit nastavení v driverech, či v interface hry a otestovat konfliktní addony

8GB. Jinak chlapi díky za odpovědi. Jinak WoW hraji 8-9 let, jsem si 100% jistej že je to CPUckem. Veškerý moderní hry typu bf4 si ten 6ti kvalt dává jak nic. Ale hry typu WoW a StarCraft kde je moc jednotek to nestíhá. Addonama to neni. Zkoušel sme je i vypnout. I to WoW si to dává v pohodě ale ve velkejch městech jako Ashran kde mám problém najít svou postavu je 35 fps málo. Píší z mobilů tak Promiňte za chyby.

Jinak dodam ještě nějaký Info. Ve WoW jsem si samozřejmě s nastavením hrál ale na low hrat fakt nechci. bF 4 na directx občas dropy. Na mantle bez problémů. Wowko je taky v pohodě krome přelidněnych měst. StarCraft v pohodě jen při 2v2 při větších fightech znovu dropy. Četl jsem i na blizz fórum že prostě na tyto hry nejlépe Intel kvůli výkonu na jedno jádro. Alespoň to tam borci psali. Odkaz vám bohužel momentálně nedam. Víc Info vam asi taky zatím nemohu poskytnout.

Já jsem podobnej problém měl taky, bohužel si nepamatuju jak jsem ho v tom wowku už vyřešil.. Cpu mam i5 3,9ghz a ve mestech to lagovalo, ale nebyly to poklesy fps ale spis mikrozaseky.. Neni to i tvuj pripad? Jasny ze na low to hrat nechces ;-) to jsem taky odmitl..

/edit: Ujisti se že máš vsync v grafických ovladačích i ve hře na ON

Dík za reakcí. Zkoušel jsem snad vše. I procesech dat vyšší prioritu ale bohuzel. A předpokládám že i s příchodem Legionu se výraznější optimalizace nedockam, natož s mantle nebo dx12 v nejbližší době
Jsem zastánce i tak AMD, ale dále čekat nechci. A u ZEN je furt daleko

Jinak zde screen: yKoJZc .....35% CPU / 50% GPU usage. U BF4 mám vše kolem 98%. Jinak co tedy doporučíte? Když oba přetočím k 4,7Ghz budou zhruba stejně výkonné ne? Jinak sem četl, že se skylake ohejbaj, což v mém případě asi nehrozí no ale...Díval jsem se na nějaké testy, ten skylake by měl mít výkonnější iGP (pro mě nepodstatné) + ty DDR4 což asi pomůže té iGP než samotnému výkonu imo.

Ahoj, na jednom foru jsem kdysi četl, že dokud budou vyházet hry jako diablo a wowko, tak budou amd procesory bezcenné, no bylo to tam ajidobře odůvodněné, ale bohužel už si nepamatuji, jak to tam odůvodnil. Ale vím že intel procesory mají "větší herní" výkon, jakože stabilní, takže nedochází k častým dropům fps ve hrách jak u amd procesorech.

Tak na WoWku jsem tohle uz hooodne dlouho nezazil, kdysi davno to lagovalo kvuli malo RAM. Ted uz snad jen kdyz to mas na pomalem disku, tak nez se vse nacte. Jinak na i7-3920 jsem problemy nemel a ted mam xeon e3-1231 s provizorni 750ti a naprosto bez problemu (hru na SSD).
Jinak WoW neni optimalizovane na multijadro a je tam dulezity vykon na jedno jadro (dokaze to zahulit jedno jadro naplno a s trochou stesti jeste druhe na 50%), coz u toho AMD bude slabota oproti intelu.