Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska do 4000kč

Zdravím, jaká by byla nejvhodnější základní deska pro GTX 970, i5 4590(příští měsíc budu kupovat i7 4790k), RAM paměti budu kupovat teď k desce.
Momentálně mám vyhlídlé:

https://www.tsbohemia.cz/msi-z97-gaming-5_d192491. html
+
https://www.tsbohemia.cz/kingston-hyperx-savage-16 gb-kit-2x8gb-2400mhz-ddr3-hx324c11srk2-16-_d201748 .html

Je to vhodné? Nebo lze koupit za stejné peníze lepší?

Jinak, když jsme u toho. Jak budu kupovat příští měsíc ten novej procesor tak bych teď nic nekupoval. A za měsíc koupil např. Intel Core i7-6700K + desku s touto paticí. Polepšil bych si?
Nechtěl jsem ho, protože aby se pak člověk bál namontovat chladič apod.....

Ono deska by s tou rychlostí problém neměla. Paměti taky ne. Neumí s tím pracovat procesor. Ta frakvence má reálný vliv na výkon jenom, pokud používáš integrovanou grafickou kartu, což se tě netýká.
Jinak i7-6700K podporuje:
DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Který procesor je lepší si najdi sám v nějakém benchmarku na internetu.
Mimochodem, při výběru desky není důležitá jenom patice. Deska má seznam podporovaných CPU, že je stejná patice nezajišťuje, že to bude fungovat, jenom, že to tam půjde fyzicky zastrčit.