Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Free antivirový program

Přátelé, potřeboval bych poradit s výběrem free antiviru pro notebook s WinXP Pro, protože Avira mně už vypršela.

Program by měl být co nejméně náročný na zdroje a v podstatě jej potřebuji jako stafáž. S notebookem se totiž k webu připojuji minimálně, pouze pro stahování pošty a sem tam pro účely získávání informací v terénu (obch. rejstřík, banka, katastr, Google a pod.)

Zkoušel jsem si vybrat na Slunečnici.cz a výběr přesahuje možnosti mého posouzení.

Předem díky.

Tento argument nechápu.
Chcete INSTALOVAT nebo ODINSTALOVÁVAT antivir?
Sám jsem tento AOL antivir instaloval na pár wokýnek a zatím si nikdo nestěžoval.
Jeho výhoda je v to, že je "absolutely free". AVG nebo Avast je free jenom pro nekomerční použití. Dokonce ani neziskovky jich nemohou používat.

Tento program jsem měl v minulosti (ještě než jsem začal řešit aktuální instalaci nového) a vyskytly se problémy při jeho odinstalaci (přes Total Uninstall), kdy jsem se musel v Safe modu rochnit v registrech a oprávněních. Tehdy jsem k němu nabyl lamí nedůvěru.

Odkud jsi stahoval? Na domovské stránce je pořád základní verze zadarmo.
www.free-av.com

Sice se v programu píše, že licence platí do určitého data, ale sama se obnovuje nějaké týdny před vypršením. Takže je vlastně permanentní. Jejich placené produkty jsem nikdy nezkoušel, protože mi bohatě stačí Avira AntiVir PersonalEdition Classic.
Možná sis stáhl placenou verzi a ta už vypršela (jen hádám, protože jinak mě žádné jiné demo nenapadá).
Rozhodně nedej na nápis, že u free verze končí licence, podle mě je to jen jemný psychologický nátlak naznačením nejistoty a platit nemůže snad na nikoho. Zvlášť, když hned druhá věta zase "konejší".
Doufám, že nezměnili politiku. Jsem teď na měsíc staré instalaci, nedávno se mi stáhla a instalovala kontrola rootkitů a licenci mám do 30.11.2007.

Edit: Jak čtu níž, nepotřebuješ rezidentní ochranu, takže můžeš snadno v systrayi vypnout AntiVir Guard a tím budou nároky programu opravdu mizivé.

To by mělo být ono. Jmenuje se to stejně jako instalátor, co mám na disku. Jen se liší velikost instalátoru o cca 3 MB, protože jsem ho stahoval v únoru a nebyla v něm kontrola rootkitů. Jestli tam teď straší nějaké info o demu, zkus zapátrat víc podrobně, určitě je to zase jen nějaké šalamounství. Věřím, že je stále free.

Povedlo se. Předtím jsem zřejmě udělal chybu v tom, že jsem si stáhl zazipovanou sadu adresářů, ze které jsem instaloval něco, co jsem neměl.

Teď jsem si nainstaloval rovnou ten *.exe a Avira chodí jako za mlada.

Oranžový utangu díky, že jsi vytrval, i když jsi to neměl se mnou jednoduché.