Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jiný chipset DDR4 jako na ZD.

Dobrý den, prosím o radu. Byla mi doporučena PC sestava se ZD GIGABYTE H110M-S2H s RAM pamětí Kingston HyperX Fury 16GB (Kit 2x8GB) 2133MHz DDR4 CL14. Paměť je, ale optimalizovaná pro čipsety X99 a ZD má chipset Intel H110. Je to velký problém? Příjdu o nějyký výkon paměti (snížení rychlosti apod.) ? Děkuji za odpověď. Jenda

Prvne teda komponenty:

Desku vem MSI B150M PRO-VH - Intel B150.

Grafiku bych vzal ASUS R7 360-OC-2GD5, pokud se teda do toho mini PC co skladas vejde, jinak vem tu samou od MSI. Gigabyte je spatna znacka, to neber.

Dotaz mam na pameti? S tvym procesorem se efektivne neda vyuzit 8GB RAM, v podstate pravdepodobne nedokazes vyuzit vic jak 4GB RAM, takze by ti melo stacit vzit 2x2GB, ale pameti jsou dnes levne a preci jenom, treba na tom budes delat neco narocnejsiho na pamet, ikdyz pochybuju, ale proste vem radsi 2x4GB pameti, nicemu to nevadi a mas jistotu, ze nebudes mit nikdy nedostatek RAM.

CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB

Dík za odpověď. Když je to tedy celé na H..o, tak takhle: PC je pro kolegu z práce. Já vím, že je divný, protože by chtěl "dělo" do 15k peněz. PC má pro běžnou kancelářskou práci a občasné zpracování videa (cca 1 x měsíčně ve full HD). Tak prosím za něj o nějakou sestavu pro tyto účely.
Původně bylo:
Intel Core I3-6100;
MB - GIGABYTE H110M-S2H;
RAM - Kingstom 4GB DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series 2x;
Kingstom SSDNow V300 120 GB 7mm (pro systém);
WD Purple 1TB 64MB (pro data);
GK - GIGABYTE R7 360 Ultra Durable 2 OC 2GB;
skříň - Colermaster CMP 352, ATX USB 3.0, black;
zdroj - LC Power LC600H-12 600W
mechanika - LG GN24NS černá
Pokud je to možné (což, jak jsem mu sdělil, nepředpokládám), cena do 15k. Pokud se dostaneš výš (př. 18k) nevadí, aspoň budu mít argument pro své tvrzení.
Díky za tvůj čas

Na beznou kancelarskou praci staci cokoliv, staci se poohlednout po lepsich znackach nez Gigabyte, ktere pritom o skoro nic vic nestoji a vymenit zdroj. Problem je s tim i obcasnym zpracovanim videa, to muze byt narocne. V zasade ale musi kamos rict, co si podtim predstavuje a hlavne jestli pro zpracovani grafiky bude vyuzivat grafickou kartu nebo spis procesor a grafika je jen jako zobrazovadlo.

Protoze pokud je grafika jen zobrazovadlo, staci integrovana a celou sestavu to zlevnuje:

procesor - Intel Core i5-4460
deska - ASUS H97-PLUS - Intel H97
pamet - Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
chladic - SilentiumPC Fera 2 HE1224
zdroj - Chieftec A90 Series GDP-550C 550W
skrin - SilentiumPC Gladius M20, černá
mechanika - Lite-On iHAS124, černá Bulk
disk - Seagate Desktop HDD - 2TB

Kdyz to postavi takto, tak ma presne za 15K ono pozadovane delo. :-) Samozrejme to ale neni na hry a nani to ani na render videa pres grafickou kartu, to musi vedet on, jestli ji potrebuje nebo ne. V sestave take chybi SSD disk, ale to vidim tak, ze v techto levnych sestavach je to prave ta komponenta, na ktere se da usetrit. Kdyby mel limit o 2,5 tisice vyssi, tak samozrejme bych tam samozrejme SSD dal a to:

CRUCIAL MX200 - 250GB

Dalsi setreni probehlo na HDD disku, kde je na zvazeni dotycneho, zda nevzit WD Black 2TB, ale ten disk je o 1.500Kc drazsi nez ten Seagate Desktop 2TB, vyhoda toho Black je, ze ma 5 letou zaruku, takze se muze vyplatit. WD Purple urcite do bezneho PC nepatri.

---

Pokud by kolega preci jen trval na graficke karte, potom bych to cele stavel asi jinak a spis nez Intel core i3 bych se zamyslel nad procesorem od AMD doplnenym grafickou kartou, ale asi by se to neveslo do 15K, protoze jestli je grafika potreba tak nevidim smysl tam davat nic nizsiho nez Radeon R7 370, ktery je o tisicovku drazsi nez grafika, vybrana tebou.

Děkuji Redmarx za příspěvek, ale můžeš mi sem prosím napsat i tu sestavu s AMD a grafikou? Vejde se to do 20k?
ps: Jak píšeš na konci příspěvku "nez grafika, vybrana tebou", tak to jsem neskládal já (jsem jen zkušenější uživatel). Je to doporučena sestava z jiného DF. Pravděpodobně nějakého zastance fa. Gigabyte.
Dík

procesor - AMD Vishera FX-8300
deska - ASUS M5A97 LE R2.0 - AMD 970
pamet - Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
chladic - SilentiumPC Fera 2 HE1224
zdroj - Chieftec A90 Series GDP-550C 550W
skrin - SilentiumPC Gladius M20, černá
mechanika - Lite-On iHAS124, černá Bulk
disk - Seagate Desktop HDD - 2TB
grafika - ASUS STRIX-R7 370-DC2OC-2GD5-GAMING, 2GB

Sestava zalozena na AMD procesoru s grafikou za 17K.

Samozrejme nikdo kolegovi nebrani vzit predchozi sestavu postavenou na Intelu a pridat grafiku z teto, potom by Intel nebyl za 15K, ale za 19K.

Takze shrnme si to, rozumne moznosti:
Za 15K ten Intel Core i5-4460 s integrovanou grafikou.
Za 17K to AMD Vishera FX-8300 s grafikou R7 370 i na nejake zakladni hrani her a pripadne neco dalsiho.
Za 19K ten Intel Core i5-4460 s grafikou R7 370.

Opravdu zalezi co od toho kolega ocekava.

Volitelne pridani SSD na system a nejake programy pripadne hry Crucial MX200 - 250GB za cca. 2.300,-

Volitelne vymena HDD Seagate Desktop za WD Black 2TB s petiletou zarukou s priplatkem cca. 1.500,-

Cele je to brane dle cen na CZC.cz, kde sestavujou zdarma, protoze predpokladam, ze to skladat nebudes. Kdo si umi poskladat sam, tak samozrejme ma nejlepsi si najit ceny komponent pres Google a objednat jednotlive komponenty tam, kde to vyjde nejlevneji.