Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber CPUčka - help, rady

Zdravím, chcem sa spýtať.
Hladám CPUčko na moju MB, ASUS M4A78-AM.
Dopátral som sa k Intel Core i3-4170, socket by mal sedieť, výkonovo dobrý. Sedelo by mi to na MB a fungovalo ? Ďakujem.
Upozorňujem, že nejsom hráč náročných hier, hrávam ligovo Counter Strike, tam sa zohľadňuje CPU, takže potrebujem dobrý výkon :) Díky.

Ahoj, zde máš všechny procesory, které deska podporuje, je to starší deska, takže řadu fx nepodporuje, podporuje pouze řadu Athlon, Phenom a Sempron. Z oficialních prodejen už byly stáhnuty (neprodávají se), takže si budeš muset najít bazaroví, no jako můžeš se podívat i do klasických eshopů ale moc velkou šanci tomu nedávej.

Nejlepší z těch v seznamu jsou nejspíš Phenomy II X4 a X6. Budou se ale shánět fakt blbě, určitě nejsi jediný s podobným nápadem a bude to všude vykoupené, nebo nesmyslně drahé. Co máš teď?

Možná by bylo lepší zvážit nákup nové desky + procesoru (+ RAM). Vyšlo by to určitě výkonněji a možná i levněji.

Nevíme, co máš za grafiku teď, tak těžko radit, jestli nová pomůže.

Když už u toho budeš, připiš i zdroj (přesný typ, nestačí kolik W - zjistíš to na samolepce, když otevřeš bočnici). A množství RAM?

A 660Ti se snad už taky ani neprodává, stavět počítač na historických dílech není úplně šťastné.

:D poznám vela ludí (aj streamerov) ktorí majú túto grafiku a zvládajú aj nové hry. ale ako hovorím, sústreďujem sa na jednu hru :D.
takže zdroj 500W FSP 500-60 APN; RAM 6GB Hyper X Fury, grafika - ém.. :D je to low no, gts 250. pomohla by tá 660Tičko ?

Utáhne jí v pohodě,jinak já mám trochu lepší Athlon II X4 640 s GTX770 na hry OK i když je brzda ,ale vyhazovat za nějakýho Phenoma je o ničem navíc ho musí podporovat MB a musíš mít i aktuální BIOS,nebo ho flashnout.(než takovýhle čachry našetři si na novej PC,jinak postlej zdroj je shit)

Kupovat cíleně už se neprodávající starou grafiku je fakt divnej nápad. Ona fungovat bude, ale bude to bazar, vyšší spotřeba - nároky na zdroj, chlazení, nižší výkon a teď nevím, jak to tam u nV mají, ale tipl bych, že nebude podporovat některé nové technologie (třeba poslední Direct X, ale nezkoumal jsem to).

To už by mi přišlo šťastnější koupit 950.

edit: Kdyby se to napájelo pořádným zdrojem, tak bych se toho vyššího TDP nebál, ale s tímhle bych radši zkoušel to co nejméně zatěžovat.

Já to tedy moc nezkoumal, ale podle prvního benchmarku co na mě vyskočil je 950 výkonnější.

Co jsem rozklikal dál, je 660Ti o 1% výkonnější.

Je to jedno, kupovat 660Ti je nesmysl, už jen kvůli TDP, které má podstatně vyšší, oproti 950. (Obzvláště s jeho pyrotechnickým zdrojem)

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.ht ml
gpu

Jestli tam je ve výkonu nějaký problém, který nelze vyčíst z benchmarků, rád se s ním seznámím.