Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová sestava

Dobrý den chci si sestavit PC ale nemám s tím moc zkušeností tak bych prosil o radu, mým nezkušeným okem jsem zkusil něco spichnout tak doufám že s vaší pomocí se mi to podaří doladit aby to vše dobře šlapalo Order1.htm
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

skrin - SilentiumPC Gladius M20, černá
zdroj - Chieftec A90 Series GDP-550C 550W
deska - MSI H170 GAMING M3 - Intel H170
procesor - Intel Core i5-6400
chladic - SilentiumPC Fera 2 HE1224
pameti - CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400
grafika - MSI R9 380 GAMING 2G, 2GB
SSD - CRUCIAL MX200 - 250GB
HDD - WD Caviar Blue EX - 1TB
mechanika - Lite-On iHAS124, černá Bulk

23.300,- na CZC se sestavenim zdarma.

Vim, ze je to pres limit, ale je to v podstate nejsmysluplnejsi zalozene na Skylake s DDR4, jak to muze byt.

Mozne zlevneni, ktere bych ja osobne urcite nedelal:

- mensi SSD disk, jenze pokud se budou hrat hry, tak ty by mely byt spolecne se systemem na SSD a na 120GB SSD se vejdou stezi dve.
- levnejsi ale mene kvalitni desku MSI B150 GAMING M3 - Intel B150
- levnejsi pameti Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2133

Dneska uz to SSD chce, ten prinos pri spusteni i pri hrach tam je jednoznacny. A preci jenom, jestli ma limit 22K, tak urcite lepsi setrit treba na tom, ze vezme starsi Haswell a DDR3 nez uplne vypustit SSD. Hodil jsem mu to sem proto, ze chtel neco zalozeneho na DDR4, rozhodnout se musi sam.

Nakonec taky to muze udelat tak, ze vezme Transcend SSD370S - 128GB, nainstaluje na nej system a maximalne dve hry a proste casem dokoupi druhe SSD.

jezka neposlouchej, on stejne Intel nema rad :-)

DDR4 jsou o malilinko vykonejsi a to tak moc, ze to v realu nemas na beznem pocitaci jak poznat. Takze z tohoto ohledu nema cenu do toho cpat prachy. Na druhou stranu postupem casu Intel vyprazdni sklady s Haswellem a take AMD v tomto roce prejde na DDR4, takze pak se zacnou pomalu stavovat z prodeje DDR3 pameti a za cas muze byt problem s upgradem pameti, takze nejaky smysl vzit DDR4 tam je.

Ze je Skylake z papiru v prekladu znamena, ze Intel vyrobil slabsi desticku na ktere procesor drzi a proto neni mozne pouzit na chlazeni nektere chladice, v podstate doporuceny chladic Fera ma neco pres pul kila, coz je tak maximum co je rozumne na ten Skylake dat, nektere chladice s vahou okolo celeho jednoho kila rozhodne radeji neosazovat.

Muj nazor je, ze pokud setris, tak setrit na platforme a vzit levnejsi Haswell + DDR3 je vcelku spravna volba, lepsi nez setrit jinde. Jestli az tak moc penize neresis, tak je rozumne pridat par penez a vzit novejsi Skylake + DDR4. Rozhodnuti je na tobe.

Vzdyt je to to same, co ti tu postnul POW a sve vyhrady uz jsem napsal. Jeste pridam, ze na Sapphire 380X si tu nekolik uzivatelu stezovalo, ze reklamovali. Ale jako spatne to rozhodne neni, chapu, ze je to asi maximum co do toho chces narvat za finance a nic lepsiho (pomer vykon/cena/kvalita) za ty prachy nedostanes.

OK, no R380X je lepsi, bohuzel je vsichni vyrobci nevyrabi a v podstate je volba mezi Sapphire a Asusem, kterej je skoro nepochopitelne o dost drazsi. Ja bych bral tu 380X od Sapphire, jen jsem proste chtel upozornit, ze si tu pred nekolika dny par uzivatelu stezovalo, mozna nejaka spatna serie, nevim.

Na levne monitory jsis vybral spatneho radce.

Mozna radeji zaloz nove tema: "Novy monitor do 5000"

Ale aspon ti doporucim, jak to s monitorama vidim ja:

uplne nejlevnejsi moznost, jak se dostat k monitoru vyssi tridy s rozlisenim nejen na hry (1920x1200) je

Dell U2415

ja k monitorum od Dellu mam nejake drobne vyhrady, ale predpokladam, ze navrhnout ti drazsi EIZO bys uz nedal. :-)

No a potom teda slusny monitor s sirokouhlym 1920x1080

EIZO EV2450-BK

Nasledujici monitor neznam, ale iiyama si v posledni dobe opet ziskava slusne renome, takze by mohl byt take kvalitni

iiyama XUB2490HS-B1

(Edit, uz z toho blbnu, jeste ze si ty prispevky po sobe ctu.)

Oprava:
Nasel jsem na CZC jeden monitor, ktery by splnoval tve finance, vypada zajimave, trochu se setrilo na konektorech pouze jednou HDMI a nic vic, ale nikde zadna recenze, takze jestli nema problem treba s nerovnomernym podsvicenim nevim, nekdy se to stava narazove, proto je potreba monitor vyzkouset pred koupi nebo se dohodnout na moznosti vraceni, treba v CZC neni problem, mas na to pri nakupu pres internet pravo do 14 dnu, akorat davej pozor at neponicis obal pri vybalovani. Nekdy je to dane typem monitoru, ze nema podsviceni idealni, proto je pred koupi monitoru dobre cist recenze, jestli si na neco takoveho nestezuji.

LG 24MP77HM-P

K tve sestave mam dve vyhrady:

ta deska neni uplne nejpovedenejsi, stavel jsem na ni jeden pocitac, je bych tam dal:

ASUS H97-PLUS - Intel H97

a disk 1TB je proste nejlepsi:

WD Caviar Blue EX - 1TB

Jinak ano, i ja se domnivam, ze je lepsi vzit Haswell s DDR3, ale dal jsem mu tu na vyber.

ale má jen jednu plotnu

vy me tu dneska bavite :-)

zrovna tohle nekteri lide povazuji za vyhodu, napriklad velka afera byla u Seagate, kdyz nechal otestovat svuj 7200.14 2TB se dvema jednoterovyma plotnama a pak v realu ty same disky prodaval se trema plotnama 666GB, mnozi to Seagatu dodnes neodpustili.

data mas mit zalohovane alespon na externim disku!!!

http://diit.cz/clanek/seagate-ma-na-krku-zalobu-za -selhavani-hdd

Ale ja aby sis nemyslel kupuju taky Seagate Desktop HDD, disky porizuju zasadne 2TB (nejrozumejsi cena za megabyte a neni tam ten problem s 2TB omezenim logickeho oddilu) a v 2TB nenabizi WD zadnou rozumnou alternativu, bud maji 5400ot. disky, ktere moc nechci, ty se hodi tak do NASu a ne do bezneho pocitace a nebo v pripade Black je to hrozne drahy, ikdyz s 5letou zarukou.

Ktera deska?

MSI H170 GAMING M3 - Intel H170

Mam, zvukovka integrovana a vyborna, ne jako u desek od Gigabyte, kde je slyset sum. Se sitovkou byl zpocatku problem, protoze je tam malo pouzivana a pomerne nova Qualcomm - Killer E2400, tak nebyly ovladace ani pro Win10 ani pro linux, ale ted uz je to OK.

ASUS H97-PLUS - Intel H97

Stavel sem na tom, oboji samozrejme integrovane a bez sebemensiho problemu, u Asusu je to tradicni, ze je tohle na maximalni urovni, co jde.

---

Edit: Bud je tam 5.1 nebo dokonce 7.1. Mrkni na web vyrobce.