Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se kontrolují logy?

Na různých internetových fórech se často žádá kontrola logu a já se chci zeptat, jak, když na web zkopíruju log, mi ho zkontrolují?? Mají na to nějaký program, nebo jen tak z hlavy??

je jistý nezanedbatelný rozdíl v tom, Z JAKÉHO PROGRAMU ten log je... :-)

jsem ti schopen celkem jednoduše přečíst log z apache nebo squidu, ale třeba takový transakční log z MSSQL si moc nepřečteš... ;-)

P.S.: Tipuju, žes myslel log z hijackthis. Ten se obecně dá "dekódovat" díky širokým znalostem malwaru ale i normálního SW.

Na tento log (hijackthis.log) je nejlepší použít stránku cz .
Tam vložíš přes schránku údaje z hijackthis.log a necháš analyzovat .... následně "vyrušíš" všechny nalezené "závady".
Obecně ..... : soubor s příponou log je textový zápis, který si dělá libovolný program tak, jak mu určil programátor. Tzn., může zapisovat vše o činnosti programu,errorr stavy, připisovat informace o upgrade apod. .... obecně zapisuje zprávy o činnosti programu, aby se následně daly "vystopovat" některé anomálie v činnosti prgu. Předpokládám že používáš OS WXP/W2K a tam v nabídce Start-->Nástroje-->Ovládací panely--> Nástroje pro správu -->Prohlížeč událostí najdeš informace z prohlížení LOG_ souborů o činnosti tvého operačního systému.

jj,tak nějak to je:-)

Na tento log (hijackthis.log) je nejlepší použít stránku cz .
Tam vložíš přes schránku údaje z hijackthis.log a necháš analyzovat .... následně "vyrušíš" všechny nalezené "závady".

to rozhodně nedoporučuju!!
jde o orientační náhled
navíc s nalezenou nákazou musí pomoct "rádce"