Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno klávesnice notebook

Dobrý den, kamarádka si asi u notebooku Asus Intel Celeron M procesor 380 vypnula klávesnici, pokud je to vůbec možné, má systém Windows xp home, můžete prosím někdo poradit co s tím, komunikuji s ní přes skype, bohužel nemám NB, tak nevím jak poradit. Děkuji

ještě jedna věc, v prohlížeči mozilla jí to píše pouze závorky a když zkusila word, tak to nepsalo vůbec, asi na něco zmáčkla, protože mi říkala, že se jí obraz na monitoru nastavil úhlopříčně a přestali fungovat zástupci programů, zkusili jsme bod obnovení, zástupcí snad fungují, nezkoušela všechny, obraz se srovnal ale to psaní stále nejde, moc se omlouvám za otravování, ale snad mi to pomůžete vyřešit. Děkuji

Nech skusi nabootovat z nejake linux live cd (napr ubuntu) a ak jej pisanie tam pojde je to chyba win. Treba potom skusit dalsi bod obnovenia alebo rovno pokus o repair instalacie pripadne komplet nanovo instalovat.
Este jednoduchsie ako otestovat klavesnicu je skusit ist do biosu ale neviem ci to ma zmysel skusat.
Po starte nb nech stlaca F2 (aspon dufam ze sa tam ide F2...bude to tam napisane) a ak sa dostane do biosu a bude sa v nom moct pohybvat sipkami bude asi vsetko ok a treba nieco spravit s tim winom.

Děkuji všem zúčastněným za rady, po lehkém úderu (slovním) z kamarádky skutečně vypadlo, že ukazovala dědovi fotografie z loňské dovolené a ten, postarší to člověk slabšího zraku, nakloniv se blíže k monitoru, přičemž v pravici třímal mattoni pomeranč, skutečně vylil na NB několiko linam určených hltů tohoto moku. No a s tím obrazem je to skutečně tak, že si jej otočila zoufalým otíráním klávesnice. Šikovný človíček jí NB rozebral a vytřel dosucha, zatím to vypadá, že k žádné újmě nedošlo. :-)

A nema nahodou zapnuty nejaky "Fn lock"? T.j. akoby bola stale stlacena klavesa Fn? Na niektorych NB to moze existovat (ale nie je to asi bezne kedze som to tusim este nevidel).
Nech si pozrie navod k notebooku, od toho navod je, ze, aby ho ludia citali (ak nebol navod ako knizka tak je ako .pdf na CD dodanom k NB).
Prip. nech skusi stlacit klavesu Fn alebo Alt Ctrl apod. a skusit pisat...
Inac tiez sa priklanam k nazoru ze na to nieco vyliala alebo je vadna klavesnica.

No, vies ako to je ked ma laik problem a popisuje ho... Tak ako to popisuje sa mi zda akoby bola nejaka klavesa alebo viac klaves (alt, shift, ctrl, fn, apod) stale stlacena apod, jasne je mozne ze je to tym ze tam nieco vyliala, alebo je aj mozne ze ma polozeny nejaky zosit na okraji klavesnice a stlaca to klavesy ctrl, alt, apod :-D

... ak bude zaryte tvrdit ze tam nic nevyliala tak by som ako prve skusil vypnut to a vybrat aj akumulator z NB tak na 10minut, nech sa urcite resetne embedded controller (v nom je u notebookov keyboard controller a u niektorych NB je napajany aj pri vypnutom NB), a potom strcit akku, zapnut, a skusit nabootovt nejaky DOS z diskety alebo live linux z CD apod. alebo mackat F8 a nabootovat nudzovy rezim Win.