Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalé zobrazení zást.ikon na ploše

Poslední dobou se mi zdá,že se mi spomalilo načítaní ikon zástupců na ploše.Když ukončím program nebo internet a zobrazí se plocha,tak vidím místo ikon zástupců bílé ikonky a pak do dvou sekund vidím jak se do načítají obrázky ikony zástupců.Možná je to normální a přeháním.Sestava Win XP Prof. CPU : Intel Pentium 4 650 3.40GHz , MB : ASRock 775i915PL-SATA2 , RAM : 2x GoodRAM 512 MB PC3200 DDR , VGA : Saphire X1600PRO, HDD : Seagate Barracuda 7200.9 80GB.Comp je 100% čistý.Zkontrolováno na vícero způsobů.

Šak říkám, že se jedná o formát mp4 !!!

jen aby. vidíš to na vlastní oči? vždyť už jsi formátu .mp4 měnil ikonu a pak jsi psal že to nepomohlo.

spusť regedit.exe, vlez do větve: HKEY_CLASSES_ROOT\.mp4, tam máš položku "výchozí" nastaveno jako "něco", třeba "VLC.mp4".
[http://pc.poradna.net/file/view/7040-reg-mp4-png]
pokračuješ ve stromu níž na to "něco", pod tím je odkaz na "DefaultIcon". je tato ikona dobře nebo špatně?
[http://pc.poradna.net/file/view/7041-mp4-ico-png]

ulož si tento text..

reg export HKCR\.mp4 reg1
reg export HKCR\VLC.mp4 reg2
copy reg1+reg2 reg3
notepad reg3

..třeba přes poznámkový blok někam do souboru "mp4.bat" - koncovka musí zůstat .bat, žádný .txt - i v průzkumníku to poznáš podle ikony.
tento soubor mp4.bat spusť, a zkopíruj sem výsledek z nového okna poznámkového bloku.

Proč za měsíc? Nyní už to chci dořešit, takže tu budu častěji :-)

Ale pořád nevím, co myslíš tím: nastavit v přehrávači asociace: To je stejné jako když dám vlastnosti a dám otevřít v programu: A vyberu ten... Ovšem v tom programu se to bezproblému přehraje, ale ikona je taková, jaká je. Pokud jsi tohle nemyslel, což asi ne, tak nevím, co myslíš tím vlc.exe,0 - nevím, kde a jak to udělat. Bohužel, ale rád bych to vyzkoušel. Proto prosím o menší návod. Děkuji moc :-)

Já mám více přehrávačů: VLC, Windows medie player, Power DVD atd... Ale chci, aby se mi to otevíralo v tom Windows media player, což je v pořádku. Ikonu to ale nezmění.
No a co se týče toho, zda umím zadat cestu i ikoně, tak umím: Normálně jsem si otevřel např. tento počítač a do řádku napsal tu cestu, co máš na obrázku. "C:\... atd...
Ovšem, nevím co jako s tím? Jako to vyřeší, když se tam dostanu?
Normálně většinou když dáš otevřít v programu: Windows media player, měla by se ikona změnit na ikonu toho přehrávacího programu (např. AVI) atd... Nebo by se měla dát ikona, která je z nějakého jiného přehrávacího programu v PC. Např. ten VLC. Ovšem ani jedno se neděje.
Tak nevím... Jsi hrozně obecný :-):-) Ale díky moc :)

Tam zadej tu cestu k ikoně: Tam... Kde tam? :D :D
Jako možná vypadám jako nechápavý, ale prostě neví to vůbec nikdo koho se zeptám na to, co mi radíš. To ale neříkám, že mi radíš špatně, já říkám, že mi radíš dobře, akorát tě nechápeme :-) (Nebo lepší slovo, nevíme jak na to)...
Děkujeme

už se v tom hnoji nevyznám, dělá mi dost potíž dohledat co vlastně chceš:

Ale chci, aby se mi to otevíralo v tom Windows media player, což je v pořádku. Ikonu to ale nezmění.

pokud ti připadá wmp v pořádku (mě ne), tak ten vlc odinstaluj. vrátí se ti ikona něčeho, co nejspíš chceš.

Normálně většinou když dáš otevřít v programu: Windows media player, měla by se ikona změnit na ikonu toho přehrávacího programu (např. AVI) atd...

to ani náhodou. ikona je stále stejná od té doby, jak si ji asocioval naposledy instalovaný program. a že film momentálně otevíráš v něčem jiném nemá na ikonu souboru žádný vliv.

pokud na tom ještě něco nechápeš, zkus sem po té skoro stovce reakcí napsat, o co vlastně usiluješ:
- o jaké přípony souborů se ti jedná
- čím vším se to má přehrávat
- jakou ikonu to má mít (ne, měnit se to pokaždé podle právě spuštěného přehrávače nebude)

To jsem tady ale psal: Ta ikona se zobazuje špatně jen u příon nebo formátu ,,mp4."
Ikona se prostě zobrazuje špatně (viz. příloha) - to už jsem také psal
A o co mi jde? Aby se ta ikona dala do normálního původního stavu tak, aby to nebyla ikona zobrazována jako neznámá či nefunkční, jak je v příloženém souboru.
A ty ikony se nezměnily po nainstalování VLC programu, ale prostě někdy neznámo kdy (nevím přesně kdy)...
Doufám, že jsem to vysvětlil dostatečně :-)

Tak ten VLC player zkus znovu nainstalovat, zvol u něj "asociovat vše", udělá se u všeho ta "kuželka" a polom klikneš pravou myší na to, co chceš, aby se pouštělo ve Windows Media Playeru (třeba to *.MP12), zvolíš "otevřít v programu" > WMP, necháš zaškrtlé "otevírat vždy v tomto" a je to (možná).

To jsem tady ale psal: Ta ikona se zobazuje špatně jen u příon nebo formátu ,,mp4.

tady je už 97 příspěvků, a kdo se má v tom hnoji brodit co ti to teď zrovna dělá? proto jsem se ptal znovu: po tvých neodpovědích by se v tom vyznalo už jen prase, já patřím mezi teď už nasrané medvědovité šelmy.

Ikona se prostě zobrazuje špatně (viz. příloha) - to už jsem také psal

ještě větší moudro. kdybys to chtěl vyřešit, tak sem někdy dáš normální odkaz. ovšem na tvé 2mb bitmapy ti ... kašlu, to si zkoušej na blbce u vás ve škole. formát .bmp může na net umístit jen úplné pako, nebo budoucí poslanec - na hnoje já neklikám.

A ty ikony se nezměnily po nainstalování VLC programu, ale prostě někdy neznámo kdy

je mi srdečně jedno kdy se změnilo něco ve tvém systému který ty máš pod rukama. neodpověděl jsi na žádnou z otázek:
- co je tam teď (viz nejen můj komentář o tvých bitmapách - jako by člověk házel hrách tamtěm)
- čím to chceš vlastně přehrávat
- jakou to má mít ikonu.
pak bude jasné čeho chceš dosáhnout.

edit: nepovažuju za šťastný nápad umožnit v poradně ukládat formát .bmp.
už i xp znají .png jako ideální prinscreenový formát, a win7 si ho dokonce pamatují jako naposledy použitý typ souboru, i cestu k němu do použitého adresáře.
za vložený .bmp bych dával ban, nebo aspoň upálení na hranici.

Pěkná spolupráce tedy :-):-D
odpovědi:
Nyní tam je ta ikona co jsem posílal ... (jak to uživatel ,,kráťa" poslal v tvém oblíbenějším formátu" níže)
- chci to přehrávat jedno čím, hlavně ať je ikona v pořádku
- má to mít ikonu známou a dobře se zobrazující (ne neznámou)!"
Já nechápu ledacos, ale tohle chápou všichni, tak doufám, že ty také :-D