Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze restartovat Windows

Dobrý den,
před pár týdny jsem si na PC nainstaloval Windows 10 Pro. Čistá instalace, žádný upgrade. Mám dva HDD, tak jsem staré Windows 7 nechal na jednom z HDD. Vše fungovalo v pořádku. Akorát před instalací Windows 10 jsme už měl s Windows 7 problémy.

Windows 7 nešli restartovat. Když jsem klikl na restart, tak to normálně psalo restartuji, al pak obrazovka zhasla a PC běželo dál. Jen pokud jsem restartoval PC tlačítkem, tak to fungovalo.
Když jsem na druhý disk nainstaloval Windows 10, tak se restartoval v pořádku. Ale natahalo se pár aktualizací, a Windows 10 začal dělat samý problém. Při restartu se jen obrazovka zhasne a PC běží dál. Zkoušel jsem obnovit systém před aktualizace, ale problém přetrvával.
1. HDD jsem formátoval a v msconfig jsem zrušil bootování Windows 7. Myslel jsem, že to dělají ty sedmičky, ale mýlil jsem se. Nic se nezměnilo.

Hardwarem to nejspíše není, když restartování normálně fungovalo a najednou přestalo fungovat. Vypínání, hibernace a spánek fungují normálně. Jen restart nejde.

Neznáte řešení?

MT: Gigabyte GA-P35-S3L
OS: Windows 10 Pro, 1511

pre Win10 neexistuju na tu MB drivery preto musíte nainštalovať win7, to že vám to nefungovalo ani na win7 znamená len to že ste nemali nainštalované drivery, ale ked nainštalujete win7 aj so všetkymi drivermi tak to fungovať bude normalne.

1) lidi se furt do něčeho montují

2) mrchosoft je taky automatické prase:

REGEDIT4

; neinstalovat ovladace z webu Winupdate
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching]
"SearchOrderConfig"=dword:00000000

to je odpověď i pro w10. otázka je, jesli to lůza z redmontonu neignoruje - oni ví nejlíp, jaký ovladač tvůj chipset potřebuje.

Promiň Rybo, ale teď si fakt musím rýpnout :-D. Jako kdybych slyšel svého dědu. Windows 10 nainstaloval na asi 9 let starou šunku, pro grafiku nejsou ovladače, nic nefunguje, všechno se seká, ale děda prohlásil, že to funguje výýborně
:-D. Taky jsem se tomu snažil vnutit sedmičkové ovladače, ale po prvním restartu se to... ...no, on to asi ani nebyl restart, protože už to nenaběhlo :-D.

Já vím, že už to není OS určený na takto starý PC. Ale koupil jsem si novou grafickou kartu, která umí DX12 a ten už Windows 7 nepodporuje. Tu základní desku taky nebudu mít napořád. Je to zatím dočasně, potom vyměním i základní desku a CPU. Ale Windows 10 na tom starým PC jede opravdu rychle, proto už nechci instalovat W7.