
Propojení dvou wi-fi routerů pouze vzduchem
Dobrý den,
na netu je pár odkazů jak propojit dva routery pomocí wi-fi,mno problém většinou řeší kabelem což v mém případě není možné a návod jak nastavit druhý router k tomu hlavnímu jsem nikde nenašel respektive nikde nebyl popis co a kde napsat.
Hlavní router je TP link WR1043ND a k němu chci připojit v druhé místnosti TP link WR741ND na který je připojena TV,satelit atd ale pokud se je snažím připojit SSQ tak to nejde a ani podle tohoto návodu :
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=100799&start =12
pokud je někdo ochotný mi to polopatě vysvětlit klidně i přes mail budu velmi vděčný případné foto jak co mám nastaveno pošlu -jde o to kam co napsat aby druhý router mohl najít první a bez problému se na něho napojil.
děkuji
pokud se najde dobrá duše prosím kontakt na : danteko@seznam.cz
Dobrý den,
v tomto prípade je možnosť router + AP v móde klienta
faq-177.html
TP Link WR741ND nemá tuším funkci klient takže ho k jinému routeru nepřipojíš jinak než kabelem.
s alternativním firmwarem snad wr741 umí i client(bridge) režim.
nikdy jsem nezkoušel.
nechceš ten wr741 náhodou v módu repeater? (přijímá a šíří signál dál)
Mno díval jsem se na nový router TP-LINK TL-WR841N
ten snad bude komunikovat bez problémů ...
wr743 umí client.
doprodávané 740,741 nebo novější "dvoucestné" 841,842, ani výkonnější 941 ani gigabity 1042,1043 neumí od výrobce režim client.
jde to přeflashovat dd-wrt, open-wrt, ale nechce se mi googlit co to umí.
Panebože!!!
kurňa lidi už konečně pochopte, že ROUTER je L3 zařízení, které leží mezi dvěma sítěmi!!
Pokud chceš šaškovat v domácí LAN, je celkem logické, že budeš řešit L2 zařízení, tedy Access Pointy (AP) a switche!!!
Místo dementního vyznání víry že to SNAD bude fungovat sis měl nastudovat (nebo zeptat) co je to ten AP, který ti radil už Brtník a Mlocik!
Jak jsem psal v prvním příspěvku ,po jistou dobu mi jel ten WR741 normálně komunikoval s druhým ale najednou přestal a od té doby nic nepomáhalo , proto uvažuji o jiném routeru který nebude mít "problém" nastavit.Zkusil jsem různá nastavení včetně stejného jména kanálu a vyplé DHCP atd prostě prošel jsem pár návodů ale rozchodit komunikaci se mi nepodařilo ,jo když ho napojím přes kabel ihned najde síť ale vzduchem to prostě nejde nevím co se pokazilo a neřeším to pokud to nejde a druhý neumí poradit prostě na to kašlu a koupím další router (500kč ještě unesu) který umí bez problémů AP a snad nastavení bude za pár minut hotovo , prostě jsem řešil jestli někdo neví nezná WR741 kde může být zakopaný pes nic víc.
ps: nechci domácí lan jen prodloužení internetu obousměrně protože nemohu od několika přístrojů tahat kabely z místnosti do místnosti - jiný smysl v tom není.
tak vám stačí teda len repeater prípadne extender?
Podle tohoto :
tp-link-tipy-repeater
ten repeater není vhodné řešení - potřebuji zachovat plnou datovou propustnost při neměnné rychlosti (ping mezi routery je většinou zanedbatelný)
Jakoby přístroje byli zapojeny přímo do hlavního routeru akorát ne kabelem ale vzduchem proto to propojení router+router.
je to marný.
Dva dny jsem procházel postupně veškeré nastavení druhého routeru WR741ND
Tak nakonec pomohlo enable WDS bridging ,z nějakého neznámého důvodu mi vypadlo zabezpečení takže jak jsem to od začátku postupně dával zpět a doplnil zabezpečení přemostění a najednou se to rozjelo takže problém vyřešen a oba routery komunikují pouze vzduchem jak potřebuji ...
zjevně nepotřebuješ, když máš wds.
řešením by byl kabel a režim ap.
lidi si taky rádi pletou propustnost na internet s rychlostí v domácí lan. úplně zapomínají, že mají doma nějaké pc v síti, které mohou posílat data mezi sebou.
Asi nepotřebuji stačí těch 50Mb/s mezi routery , bylo to myšleno tak že projdou data UHD video+zvuk včetně dalšího surf internetu (včetně youtube) na vícero zařízeních bez problémů (tak jsem to omylem označil za plnou datovou propustnost)