Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi u tplink wr841n X Mikrotik RB941-2nD-TC

Zdravím,
někde jsem četl že u toho Mikrotiku ikdyž nemá externí antény je obecně lepší pokrytí wifi než u tplinku
a celkově že mikrotik má "lepší" propustnost, nesekavost apod.

může to prosím někdo potvrdit?

hledám nějaký wifirouter pro pokrytí RD, cca 5 wifi uživatelů v domácím provozu.
cena kolem 600 Kč

díky

tp-link-tl-wr841n-d185181.htm

https://www.alza.cz/mikrotik-rb941-2nd-tc-d3040967 .htm

WR841N v defaultnim stavu ma zhruba stejny mozna trosicku silnejsi signal nez RB941, ALE to plati pro 841 s vychozim firmware... pokud tam hodite nektery z "WRT" treba LEDE nebo DDWRT, tak je to uplne o necem jinem a propustnost se vice jak dvojnasobi a dosah je asi o tretinu lepsi ... otazka zustava ohledne kvality a stability takto modifikovaneho routeru. Takze volba je bud dosah a propustnost (rychlost) a nebo stabilita a kvalita. Oboji mit nelze :P

841 sa moze javit ako lepsi kvoli ext.antenam, bohuzial obsahuje zamrzaciu chybu, ktora nieje a nebude opravena. Prejavuje sa len pri prihlasovani wifi klientov za urcitych podmienok, tudiz niekto na nu nemusi natrafit ani po celu zivotnost tplinku.