Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klon Twist karty?

Mám Twist kartu s tarifem Twist Internet a rád bych ji nechal naklonovat. Karta je relativně nová, nedokážu posoudit rok výroby.

Nezná tu někdo spolehlivou a seriózní firmu, která by klon provedla?

Pavel

P.S.: Snad jsem neporušil pravidla, koln nebude sloužit jako "podvod", ale kartu budu velice často přemisťovat a jde o její ochranu proti mechanickýmu opotřebení kontaktů.

Týká i předplacenek. Když bude od častého vyměňování prošoupaná, tak ti jí za 4 kila překopírujou. Dle mých zkušeností ale ta SIM toho vydrží nesmírně moc. I když operátoři nabádají při výměně k opatrnosti gynekologa a sterilitě prostředí chirurgie, vydrží opravdu nešetrné zacházení. Sám vexluji SIM na každý víkend již několik let (o víkendech přecházím na tajné číslo aby mě lidi nevotravovali :-)). Při té příležitosti mi pochopitelně již několikrát upadla. Sbíral jsem jí z trávy, bláta, kafe, záchoda (ale tam lupla i s telefonem - znáte to: telefon v kapsičce u košile, ohnete se zvednout prkýnko a je tam), zahradního jezírka, psovi z držky a funguje stále bez poruch.

Moc neporadím. Mám vlastnoručně klonované simky od všech tří operátorů (samotné programovatelné simky jsem koupil od kluků kdysi bydlících na kolejích Silicon Hill), ale dělal jsem to v roce 2001 a to tehdy ještě šlo, nepamatuji si přesně, ale od roku 2001/02 (04-05/2002?) začali dávat nové simky se silnějším šifrováním. Pokud mě někdo nevyvede z omylu tak simky vydané po roce 2002 klonovat podomácku nepůjde.

Na internetu stačí do googlu zadat "klonování sim" a vyskočí dost webů, aktualizovaných k současnému dni a někde v infu, FAQ apod. mají, že klonovat se dají pouze staré karty. Přesnější datum od kdy operátoři dávali nové "neklonovitelné" karty se dá taky na webu najít.

Nejhorší na klonování je, pokud se dá orig. simka z ruky, neznámé firmě/osobě, hrozí její "krádeží". Pokud někdo získá ty dvě potřebná čísla - IMEI a Ki čísla, tak si kdokoliv může naprogramovat vlastní simku a tak volat na cizí účet. :x:

Ak by sa karta znicila operator by ti predsa mal vediet dat novu kartu s rovnakym telefonnym cislom (staru automaticky zablokuju v ich systeme), predpokladam ze za nejaky maly poplatok. Nestaci to po "opotrebeni kontaktov"? (a to predpokladam nenastane tak rychlo)
Opytaj sa ci to tvoj operator vie urobit aj pre prepaid a ze co k tomu bude potom chciet...

přesně tak, toto není CD/DVD, operátor dá novou simku, neměl by být problém si zavolat na infolinku a zeptat se jak to dnes funguje

já jsem si při prvním klonování zničil simku (byla už předtím dlouho v provozu, předplacenka), byla tehdy od Radiomobilu, protože snad jako jediný operátor už tehdy používal omezovač počtu čtení ze sim, cca nějaký pár desítek tisíc a metoda klonování z toho maxima čtení hodně ukousne nebo všechno spotřebuje (je to získané brute-force výpočtem, jinak řečeno hledá se správná kombinace čísel, tak dlouho hledá to potřebné Ki číslo až ho najde :-D ), tu kartu jsem vzal do prodejny operátora a dostal jsem novou bez zbytečných keců (to že nejde sim používat v telefonu, ještě neznamená, že ji v prodejně nepřečtou, zjistili co je to za cislo a přetáhli mi do nové všechny kontakty a sms) a tu nově získanou jsem už naklonoval bez problémů

klon se tehdá často dělal z důvodu používání tří operátorů nebo více tel. čísel v jednom telefonu (a nevadí, že se tel. musí pro každou změnu čísla restartovat). kdysi se prodávaly taky sim adaptéry, že mohly být až 3 sim karty v telefonu, ale často to bylo poruchové a telefon byl o něco silnější a hlavní nevýhoda byla hrozba ztráty telefonu a všech orig. simek.

Ale to přehazování té karty je naprosto zbytečný, když by to vyřešil klon. To je přece legitimní úvaha (fuj, kde se berou tyhle slova?), nechci nic extra.

Výměnu by jistě operátor udělal, ale nejde jen o kontakty na SIM, ale i v těch zařízeních. Pořád dokola něco otevírat, vysunout kartu, zasunout jinam, zavřít, zapnout... všechno zbytečný.

Pavel

No to mas potom problem, preco to musis presuvat? Neda sa to riesit jednym mobilnym modemom v ktorom by bola SIMka, a prehadzoval by si ten modem medzi zariadeniami?
Otazka je ak by si mal 2simky ci si schopny si to ustrazit aby si to nikdy nezapol sucasne :) Predpokladam ze operator neposkytuje len tak "klon" ale plati sa potom za to ze ti vpodstate nejako managuju tie dve karty ze ta spravna funguje vtedy ked od nej nieco chces aj keby boli zapnute obe sucasne, alebo nie? Necital som co poskytuje operator s tym jeho "klonom".

SIM je "univerzální", dá se z ní volat, posílat SMS, ... Je na ní aktivován tarif Twist Internet (ale je to předplacenka). Nemusí být nutně v modemu, může být i v mobilu, proto je "univerzální".

Alebo pouzivaj telefon aj ako modem (cez kabel alebo bluetooth apod)

Možná to tak dopadne...

Pavel

A je problem zaobstarat si dalsiu predplatenu kartu? (je uplne jedno s akym tel.cislom, trebars s novym tel.cislom, na nu ti do modemu aj tak volat nikto nebude) a tu co mas teraz budes mat v telefone. Na nej si mozes ten internet zas zrusit... :-) Nad tym si mal predsa rozmyslat predtym ako si si ten internet na SIM karte aktivoval, a nie najprv robit a potom rozmyslat...

MM.., ono to není tak, jak to vypadá. Normálně stojí internet od T-Mobile 850 Kč/měsíc (Twist Internet, předplacenka). Na rok by to teda bylo 10.200 Kč. Ale: dá se sehnet pcmcia karta ("modem") s přednabitou SIM na 12 měsíců za cenu kolem 6.000 Kč. Za tu cenu mám vlastně dvě slevy: samotná karta pcmcia je zadarmo a internet je podstatně levnější. Za tuhle cenu se ale samotná SIM (přednabitá na 12 měsíců) sehnat nedá.

Takže jsem si dal tu kartu do noťasu a jel jsem 12 měsíců. Teď bych musel každej měsíc buď dobít plejch 850 Kč... nebo to udělat tak, že si pořídím novou pcmcia kartu s novou SIM. Takže jsem si objednal novou. Tu teda budu mít v noťasu, kterej budu používat, nicméně, budu-li v práci, na cestách atd, pak by se hodila stejná SIM i v mobilu. Proto jsem uvažoval o tom klonu.

Nu, snad je to teď jasný.

Pavel

Jasne mi to nie je, ale ako chces. Inac by som si pozrel co si za tych 6000korun uzavrel za zmluvu, aj ked je to predplatenka neverim ze T-Mobile by robil stratovu ponuku, tak ci nahodou na tej co kupis za 6000korun nemusis potom nahodou este nejakych par rokov potom platit 850kc/mesiac (a ked pojdes do minusu ci to od teba nebudu potom vymahat)...

Kde si videl ten modem a twist kartu s predplatenym internetom na rok za 6000??

Ta SIM Twist Internet se nejdříve aktivuje, řekněme 1.7.2007, každej měsíc (1.8., 1.9., ...) se z ní "ukousne" 850 Kč. Nebude-li na ní po 12 měsících více než 850 Kč, pak nepojede Twist Internet, ale půjde používat veškerý ostatní služby. Tuším, že každej další měsíc proběhne další kontrola, bude-li nabita na více než 850, tato částka se strhne a internet půjde další měsíc...

Kde si videl ten modem a twist kartu s predplatenym internetom na rok za 6000?

DetailPage.asp

Pavel

Slyšel jsem o případu, kdy před dvěma lety byla naklonovaná Sim. Firma, která to dělala, použila nějakou cizí kartu (myšleno zahraniční), na kterou naklonovala až osm čísel . Original je běžně používán v modemu Siemens a klon v telefonu, kde jej lze přepínat na libovolné z nahraných čísel.Kdybys byl z Ostravy, možná by se dalo zjistit, zda ta firma ještě pracuje. Naposledy jsem o ní slyšel před rokem a nevím, že by bylo číslo zneužito.
Nechápu obchodní strategii mobilních operátorů. Kdyby klon dávali automaticky ke každému prodanému modému jistě by se jejich prodej znásobil a tím i platby za data.. T-mobile sice klon dává za 100,- Kč měsíčně, ale platit znovu za to, že můžu voláním z autotelefonu, případně používáním internetu zvyšovat operátorovi životní úroveň se mi zdá nemravné.

tato diskuze by mela byt zamknuta.
Bud se smir s tim, ze za klon budes platit nejake koruny mesicne a nebo mit klon nebudes.
Vytvareni nepovolenych klonu mi pripada stejne jako napr. kopirovani softwaru.
Jo a pokud na nedovoleny klon operator prijde, a to jde na to prijit- tak mas tezky problem.

tato diskuze by mela byt zamknuta

Operátorovi nevznikají žádný problémy v síti, je-li klon proveden správně. Nehodlám ty karty provozovat současně.

Bud se smir s tim, ze za klon budes platit nejake koruny mesicne a nebo mit klon nebudes.

No, asi to tak nakonec dopadne. Platit za tuhle službu opravdu nehodlám.

Pavel

Klonování není legální:

Pak jsou zde rizika uzivani a vyroby - existuji zde pravdepodobne pravni omezeni ze strany operatora ktery ma zakaz vyroby klonu nebo jejich pouzivani zakotveno ve smlouve s klientem nebo ve vseobecnych podminkach uzivani. Nez tedy zacnete s klonovancim, ujistete se, ze nejednate protipravne.

pochybuji, že je ve všeobecných podmínkách klonování či vytváření duplikátu simkaret povoleno.

Nemusi byt povolene, bud je zakazane alebo nie je zakazane (ak do zmluvy nenapisu nic tak zakazane nie je, ak to nie je zakazane nejakym zakonom (= to treba konzultovat s pravnikom)). Clovek v slobodnej krajine (CR aj SR by som medzi slobodne krajiny zaradil, aj ked s privretymi ocami :) moze robit vsetko co nie je zakazane. Nemusi to byt vyslovene povolene. Inac by muselo byt niekde aj napisane povolenie ze mozem rano ist na zachod :)

Nemohu se zbavit pocitu, že není jasný požadavek na klon. Dokonce se tu ozval hlas, že je operátor okrádán jako při užívání nelegálního software.
Mám li dvě, nebo více zařízení, která používám na přenos dat, či hovor, pak se dostávám do situace, že např. při nasednutí do auta, vyndám kartu z mobilu a vložím ji do autotelefonu. Při vystoupení z auta pak tento postup opakuji a to několikrát, neboť jsem stále na přijmu ICQ a internetu. Večer pak vyndám kartu z telefonu a vložím ji do modemu Siemens, který se mi jeví stabilnější a rychlejší, než moje Nokie, nebo MDA.
Ať používám originál, nebo klon, vždy za přenesený objem dat musím platit. Tak koho okrádám.
Pouze nemusím vypnout mobil, sundat dekl, vyndat baterku, vyndat kartu, zpět pak čekat nežli mi symbian, či Win5 naběhne. Když vezmu v potaz cenu volání v Čechách a Internet za 850,- měl by operátor tuto službu nabízet zdarma..

Pochopil a neokrádá. Avšak je třeba varovně vztyčit prst. Na SIM je program a ten nám háže klacky pod nohy. Programy je v tomto státě po poslední novele Autorského zákona naprosto zakázáno kopírovat, včetně záloh pro vlastní použití (je v podstatě zakázáno i stahovat (=kopírovat) freeware ale to sem teď nepatří). Stejně tak nikoho neokrádám kopírováním vlastních faktur na kopírce, leč pokud se neodvede výpalné OSAe, je to též nelegální. Zatím (zdůrazňuji zatím) si je můžu legálně jedině obkreslit.

Dle mýho názoru z toho neetickou záležitost dělá operátor, moje svědomí je čistý, nejde o krádež ani podvod. Kdyby tu byl rozvinutej trh a snaha vyhovět zákazníkovi, byla by tahle služba zdarma. Je nesmysl ji takhle zpoplatnit. Další deformace a česká specialita jsou bankovní poplatky; kdybych sháněl účet bez stupidních poplatků, taky by se někomu zdálo, že jednám protiprávně?

Pavel

Ja myslim ze diskusiu na temu poplatky nie je nutne dalej rozvijat. Operator nieco ponuka za urcitu cenu a za urcitych zmluvnych podmienok. Mas 2 moznosti
a) zmluvu akceptovat a riadit sa podmienkami v nej obsiahnutymi
b) zmluvu neakceptovat a pripajat sa na internet inac
Ak si sa dobrovolne rozhodol pre operatora XY a jeho zmluvne podmienky, tak ich treba aj dodrziavat, a akceptovat ze ponuka nieco za urcitu cenu. Ak sa ti nepaci cena pripajaj sa na internet inac.
Ked prides do krcmy tak tiez bud akceptujes ceny v krcme alebo ak nie tak si kupit lahvac a pit ho doma.

Stejně tak jsem v bance dobrovolně souhlasil s podmínkama vedení účtu, se kterým souvisí i bankovní poplatky. To, že jsou v některejch případech naprosto nesmyslný je prostě fakt, o kterým mi nic nebrání se vyjádřit.

To samý se děje při platbě za klon karty: nesmyslně drahá paušální měsíční platba. To se mi nelíbí.

Víc už asi nemá cenu psát.

Pavel