Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava - kontrola, doporučení.

Ahoj poradňáci,

přišel čas pořídit nové PC, tak jsem si něco složil. Člověk ale může vždycky něco přehlédnout, tak prosím o kontrolu, případně nějaké doporučení nebo změnu ohledně vybraných komponentů. Na PC bude instalován OS W7 64bit (vlastním), PC bude využíváno převážně na hraní her, jinak asi klasicky, net, kancelářina, sledování filmů. Moc díky.

PC sestava: http://www.czc.cz/1ia4p4sr3qgej9otfe447k4l98/sezna m

dobrý,
šlo by pár chechtáků někde ušetřit (hlavně u skříně - něco málo na paměti a HDD).
ale vidím že to máš poskládané s rozmyslem, takže předpokládám, že tě k tomu vedou osobní preference. nic proti tomu.
aneb někdo má rád holky, jinej zase vdolky :)

ať pc slouží

pokud bych tedy měl přeci jen pár věcí:

skříně:
- http://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m45w-okno-ce rna/179545/produkt
- http://www.czc.cz/fractal-define-r4-black-pearl/11 2971/produkt
- http://www.czc.cz/nanoxia-deep-silence-3-cerna/161 100/produkt (tu mám doma já - spokojenost, ale dospupnost na czc je bída)

HDD:
http://www.czc.cz/seagate-desktop-hdd-3tb/100119/p rodukt

RAMky:
- http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-black-16gb- 2x8gb-ddr4-2133/167802/produkt

ber pouze jako možnosti, kde by šlo teoreticky ušetřit, ne jako nutnost

nebo ušetřené peníze investovat např. do
zdroje:
- http://www.czc.cz/evga-supernova-550-g2-550w/18029 0/produkt
- http://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/115467/p rodukt

nebo většíno SSD či grafiky jestli hraješ na vyšším rozlišení (na fHD je GTX970 ideální)

Předpokládáš správně ;-) Máš pravdu, že na té skříni by se dalo ušetřit, ve své cenové relaci to jsou dobré skříně, ale chtěl jsem ještě něco málo kvalitnějšího. Jestli budu spokojený nebo ne, se ukáže. Se Seagatama nemám z minulosti dobré zkušenosti, a co jsem načetl, tak i v dnešní době trpí na poměrně vysokou poruchovost. Větší SSD se sice vždycky hodí, ale vystačím i s tímto, jinak hraji ještě na něco menším rozlišení 1680x1050. Nechám to, tak jak to mám, ale díky za snahu. Kdo by potřeboval nějaký ten peníz ušetřit, tak si myslím, že to jsou od tebe dobré návrhy. Díky.

# A na vyse uvedeny <HDD WD RED s 5400 RPM>, no nevim, do PC které ma byt i herni, mi pripadne spise vhodneé do NTB kvuly hlucnosti ci teplote, jestli je urceny spise do NAS ma svuj vyznam :-) Coz neznamena, ze neni pouzitelny..
• I kdyz jen osobne, nak nevidim podstatny duvod prechazetna na platformu s DDR4 nema li v umyslu pouzivat iGPU, kdyz kuprikladu Z97 i k OC stoji stale za uvahu, kde zakladni deska stejné kvality, muze stat az o 1000Kc méne.

Ne ne, mas pravdu, to by byla take jedna z vytek. Do sveho komentu jsem to ani nepsal, protoze rozepisovat vsechny problemy bych pripadne udelal, kdyby mel zajem o radu a lepe definoval pouzivani toho pocitace.

ms: 3TB disk nevadi, protoze plotny jsou po 1TB, takze je v podstate jedno, zda jsou dve, tri nebo ctyri. Dulezite je nemit ten disk jako systemovy, protoze s tim by mohly byt potize, jak to ma nad 2TB, ale to nema, kdyz tam ma SSD.

Zpatky k disku, doporucil bych vetsi SSD, aby se na nej veslo opravdu vsechno, 500GB povazuju za minimum a potom nic nenamitam proti WD Red. Pokud ma ale SSD "pouhych" 250GB a teda je docela pravdepodobne, ze neco bude treba odkladat i na HDD, tak by v systemu mel byt druhy kvalitni disk. Pokud bych nebral v potaz penize, tak 500GB nebo 1TB Velociraptor, ale to je cenove pro nej urcite neakceptovatelne, takze druhy disk bud WD Blue EX 1TB 7200ot. nebo WD Black 2TB 7200ot. (Tazatel nechce Seagate, takze doporucuji ciste WD.)

Nasledne si do pocitace muze dokoupit na data typu video soubory apod. jeste i ten WD Red potrebne velikosti, to uz je na tazateli.

Ano i WD Red 5400ot. je rychlejsi nez stare 7200ot. disky, ale na druhou stranu se ani nahodou neblizi rychlostem soucasnych WD Blue Ex 7200ot. a WD Black 7200ot., proto urcite WD Red jako druhy disk k malemu SSD nebrat!

Systémový WD RED nebude, to bude SSD. Osobně si myslím, že 250GB je pro mě dostačující, v současnosti mám systémový disk zaplněn 100GB (W7, pár programů, 2 hry), takže počítám i s volným místem na SSD, které je potřeba k správnému chodu. Samozřejmě, kdo potřebuje mít nainstalované více her, které už dnes sežerou klidně 50-60 GB, tak 250GB SSD mu bude malé. WD RED bude na data (fotky, dokumenty, hudba, filmy). 500GB Velociraptor je cenově přibližně stejný jako 500GB SSD Crucial, znám výhody i nevýhody obou disků, i tak bych radši volil SSD. Takže máš pravdu, cenově to je pro mě nepřijatelné. Každopádně bych dal samozřejmě radši přednost 7200otáčkovému disku, ale WD Black 3TB je dost drahý, a WD Blue 3TB má pouze 5.400 ot./min. a 2 roky záruku (RED 3 roky). A dát do kompu 3x1TB WD Blue se cenově moc neoplatí vůči WD Black.

Jo vím, že pokud by se netaktovalo, že by to šlo levněji. Asi opravdu zvolím Crucial. S tím 2 TB HDD nesouhlasím, myslím, že cenově to je nejhorší koupě. Když vezmu mnou vybraný WD RED, 2TB - 2.688 Kč, 3TB - 3.293 Kč a 4TB - 4.757 Kč. A pokud se týká ploten, tak i ten 3 TB má každou plotnu po 1 TB.

Win10 + par free programu mi vzalo 50GB, neco bys mel nechat volny a dejme tomu mas 150GB na hry. Pri dnesnich narocich her to neni zrovna moc. Na nic dalsiho, kde bys potreboval rychlejsi pristup k disku uz teda nebudes mit naroky? Jestli ti to takto staci ...

Ja bych do toho nesel.

Opravdu potrebujes ten K procesor? Vazne bude pocitac slouzit k taktovani?

Protoze pokud ne, tak bys treba mohl neco pridat a sahnout i po i7.

Nebo poridit lepsi zdroj, tento nic moc, ikdyz vylozene spatny neni.

Snad budou pameti fungovat na poprve, u Corsairu neni nikdy nic jiste.

Muj nazor je, ze pokud chces taktovat, tak neco pridej nebo zvas starsi Haswell kvuli nebezpeci poskozeni Skylaku tezkym pres kilo vazicim chladicem. Pokud taktovat nechces, tak se sestava da slozit lepe.

Myslím si, že na hry i5 v pohodě stačí. Taktovat se bude, proto K. Lepší zdroj bych mohl klidně koupit, třeba Seasonic S12G-550 550W (záruka 5 let), ale nikdo mi nezaručí, že mi v záruce neodejde. A pokud mi v záruce odejde, musím stejně hned koupit nový, protože ho nemám čím nahradit a nebudu čekat než se mi vyřídí reklamace, takže čím levnější, tím lepší (nemyslím úplné šmejdy). Je pravda, že s RAMkama Corsair zkušenost nemám, ale pokud mají takové problémy, tak asi mrknu po jiných. Osobní zkušenost mám s Crucial a Kingston, ale Kingstony údajně dnes nejsou nic moc, je to pravda ? Myslíš, že u Haswell při tak těžkém chladiči nehrozí to samé ? Chladič drží přece základní deska ne? Kde máš na mysli, že mám přidat ? Jinak ale díky za rady.

Haswell versus Skylake ztezka rict, ja bych se tech tezsich chladicu bal. Jo drzi to na zakladni desce, tohle je o pritlaku, coz se da predpokladat, ze bude vyssi s narustajici hmotnosti chladice, tak snad to ma Silentium dobre poresene.

Proc nevezmes pameti Crucial? Jinak mam na to ten nazor, ze lepsi Kingston nez Corsair, ale tak to hlavni je po sestaveni pocitace pustit treba na 24 hodin memtest a pokud to bude OK, tak dobry, pameti se moc nekazej, spis, ze si uz vadny koupis.

WD Red spolu s pouze 250GB SSD je blbost, vsechno se ti na SSD nevejde a chybi ti tam rychlejsi 7200ot. disk.

Vzhledem k tomu, ze zmineny zdroj trpel na vyssi zvlneni napeti, tak to je presne ten problem, ktery muze zazdit taktovani, kde potrebujes aby charakteristiky dodavaneho proudu byly co nejlepsi, takze ano na tve ucely bys S12G-550 mel poridit.