Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fullHD rozlišení na QHD monitoru

Zdravim, chci si koupit nový monitor, ale grafiku mám pouze na hraní ve fullHD-GTX 960(QHD to možná zvládne u her jako je diablo 3, starcraft 2 etc...), hlavní dotaz spočívá v tom, zda hry s 24 palcovým QHD monitorem vypadají hnusně v fullHD rozlišení?

# Ta GTX960 je s 2Gb nebo 4Gb ?
• Ono hodne lidí, GTX960 nazyva osekanou, znalosti cerpají buch ví odkud, ale pritom si zde zrejme nikdo neuvedumuje, ze GTX960 je vykonove na stejné urovni jako predeslí model GTX680, coz byla doporucená grafická karta na Crysis 3, proto na nekteré nazory o tom jak je to osekaná sracka, nemuzes brat vázne, podle me to napíse jen nekdo, kdo se o HW zajíma jen pres Youtube, nebo cerpá jen z clánku, bez toho, aniz by mel naky opravdovy kontakt s HW.

Ano, s tím jsem už jakžtakž počítal, ale ta má věta byla blbě zkontruovaná(má omluva), myslel jsem tím to, že si teď raději koupím QHD monitor, protože mi přes monitor projdou tak 2-3 grafiky, protože ho mívám tak 5-7 let. Tak na co si budu kupovat fullHD monitor teď jenom pro 960ku, když v budoucnu si koupím grafiku, která by už 1440p utáhla v pohodě. A můj první dotaz měl znít - budou mi padat oči z kvality fullHD rozlišení na panelu, který má být optimálně QHD?

# Zrovna ted kdyz písu, mas spusteny Benchmark s "DX12" s GTX9/GM204, v jedné PC sestave v profilu <SLI> v druhé <SINGLE> /DRIVER 362.00, test merím zrovna podruhé, zatím jsem zadny problém s "DX12" nebo zde stale opakované pady FPS, nebo dokonce "DX12 na tom nerozjedes" nezaznamenal ;-) /Prozatim vykon nespadl pod 60FPS, zkousim do toho i vliv <OC CPU>, mam rad to opravdu zkoumat do detailu.
• Vedlo me k tomu, protoze koncem tydne, postavili kolegové proti sobe pod DX12 R9 Fury a GTX 9series (vim ze jedna byla 980TI, zbylé dve, tusim 970,960), kde se Fury s DX12 spise potacela. (nevim, zda-li aplikovaly na Benchmark AMD PATCH)

Jak už jsem napsal výše - mohl bych koupit fullHD rozlišení, ale vzhledem k tomu, že monitor kupuji zhruba na 5-7 let, tak si říkám, že bych mohl sáhnout po QHD, neboť si nejspíše po 960ce koupím grafiku, která utáhne QHD, a pak bych litoval, že jsem si něco nepřidal a nekoupil lepší monitor :) .