Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování windowsu xp

Zdravím všechny...potřeboval bych poradit.Mám win xp pack2 a potřeboval bych ho přeinstalovat.Všechny data z PC jsem si vypálil na CD.Před chvílí jsem to zkoušel přeinstalovat,ale všechny data-soubory se mi vrátily zpět.Volal jsem bratrovi,který tomu trochu rozumí,ale po telefonu mi to nic neřekne...Prej mám něco předělat v Biosu při Startu,aby načítala mechanika jako první nebo co...Moc jsem tomu nerozuměl.Nebo v tom smyslu,že mám zformátovat disk.
Poradí mi prosím někdo postup,jak to mám udělat?Popřípadě na jakou položku v Biosu mám jít?Nejsem zase tak zkušený,abych dělal něco s Biosem a nerad bych do něj dal něco špatně....Předem děkuji za věnování pozornosti mého dotazu...

Pravej myš funguje jen ve woknech a nedovolí ti formátovat systémovej disk, pokud mu radil formát, tak asi myslel komplet formát, co se dělá při instalaci - tzn. v určitý fázi instalace jsou volby:

Zformátovat jednotku NTFS
Zformátovat jednotku NTFS rychle
Zformátovat jednotku FAT
Zformátovat jednotku FAT rychle
Ponechat stávající systém souborů beze změny

Pořadí bootování se volí v BIOSu podle typu BIOSu, buď v Advanced Bios Features nebo Boot

bývají tam volby 1st boot device, 2nd boot device...

za 1st se dá CDROM nebo CD-DVD
za 2nd se dá IDE0 nebo 1st HDD, prostě první disk.

Zdravím,tak jsem úspěšně přeinstaloval XP.Ale asi jsem udělal někde chybu,protože při spuštění mi hlásí OS,abych si vybral OS-Microsoft Win XP Profesionál a tuto položku mám dvakrát pod sebou.Když ji nevyberu,tak se systém spustí automaticky.Můžu se tady toho nějak zbavit?Nikdy mi tohle nedělalo....Děkuji

Však ti nikdo neříká, že musíš znovu přeinstalovávat. Zkopíruj sem obsah boot.ini (je to skrytý soubor).

Jeho obsah by měl vypadat nějak takto:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional Edition" /noexecute=optin /fastdetect

já jsem jen zkrátil dobu operačních systémů...Jinak to je takhle:
[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)p artition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDO WS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WI NDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

A vysvetlis nam preco si tie nove Windows instaloval na druhy oddiel disku a nie na prvy ako tie prve Windows ? Mas tam teraz Windows dvakrat (jeden na prvom oddieli, jeden na druhom oddieli disku). Co presne si mazal? Kolko mas oddielov na disku? Ked si tie Win instaloval mal si vybrat ze chces novu instalaciu a vybrat ten oddiel kde boli tie povodne windowsy, a zvolit ze ten chces sformatovat.

A tak ako to mas ti startuju windowsy z prveho oddielu disku a nie z druheho oddielu. Na ktorom oddieli disku mas tie nove Win a na ktorom stare Win?