Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvláštní sloty v notebooku

Dobrý den, mám notebook ACER TravelMate 5730 (2011) a jsou v něm nějaké zvláštní sloty, které jsem nikdy neviděl ani o nich neslyšel a z vysvětlení na wikipedii jsem moc neporozuměl, k čemu jsou dobré.
Jde o Express Card 54 a ještě jeden slot nad tím, podobně velký, ale obdelníkového tvaru (Express card je nepravidelného tvaru).
Nevíte, k čemu tyhle sloty slouží? Nešla by přes ně připojit grafická karta?
Děkuji za odpověďi

Které všechny věci se tím dají připojit? Např USB, HDMI a tak? Nebo nějaké nezvyklé? Jak by to bylo s připojením grafiky? Je nějak omezený výkon (spotřeba)? Připojil bych k tomu nějakým způsobem (i nepraktickým ale funkčním) např. AMD R7 260X (2GB DDR5)? (S přídavným větrákem apod....)

Hlavne budes potrebovat aj externy zdroj, a redukciu. A nemusi to fungovat vobec ptz BIOS neocakava grafiku v PCIe x1 slote. Ocakava tam vsetko ostatne ale ne grafiku :) Ale moze to aj fungovat, standardne bios podporuje grafiky aj na x1 slote. Ale vyrobca NTB si ho moze upravit jak chce a potom to uz podporovat nemusi.

Expresscard je proste PCIexpress slot. Ked tam nieco strcis tak je to to same jak keby si strcil nieco do PCIe (x1) slotu v normalnom PC.

PCMCIA (spravne CardBus) je nieco jak PCI slot, da sa ale do toho strcit napriklad aj priamo compactflash bez redukcie. Jake presne sloty tam mas si pozri v navode k notebooku, mozes tam mat len Expresscard 2x rozny format velkosti, alebo mozno mas obe t.j. Expresscard aj CardBus, mne sa to nechce hladat po google.

P.S: podla obrazku v nejakej odpovedi vyssie mas tam 1x Expresscard a 1x CardBus (nazyvalo sa to aj "PC Card")

Nicméně nevím, jestli ExpressCard, kterou tam ukazujou, jde i do mojeho NB, protože ta 54 není čistě obdélníková, je tam kousek "useknutý", ale ten druhý slot by to mohl být, ten ale nemá označení a v obrázku NB, který je tady postnutý jsou sloty označené naopak (mám 54 - divného tvaru - dole, nadepsaný a neoznačený obdélníkový nahoře)