Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem využitelnosť notebooku s 32gb ram a UHD displejom

zdravim ludia, rozmýšlam nad kúpou extra drahého herného notebooku a chcem sa spýtať či sa oplatí zobrať nb z 32GB ram a UHD displejom (17 palcový). Dá sa to vôbec využiť tých 32gb ram a UHD displej na takej malej 17 palcovej obrazovke alebo radšej zobrať lacnejší s full hd diplejom a 16gb ram? Prosím nepíšte mi veci typu - radšej si kúpiť herný pc a ušetríš polovicu peňaží. Dík vopred

Hry obvykle potrebuji mene nez 4GB RAM v pocitaci, ale je par takovych co chteji 6GB RAM. Jaky smysl ma do herniho notebooku vic jak 8GB RAM, budeme-li brat v potaz, ze vetsina systemu je dualchannel a teda potrebujes 2 moduly typicky vyrabene jako 4GB (3GB moduly se moc nevyrabi).

Na herni notebook potrebujes spickovou grafickou kartu, takze timto smerem se zamer.

Jeste k displeji, cim vyssi rozliseni, tim stoupa potreba lepsi graficke karty, takze je pravdepodobne, ze pokud notas nema stat vic jak 100.000,- tak grafika v nem obsazena neda hry nad fullHD bez trhani obrazu.

Pisou na netu, ze GTX980M ma cca. 70-80% vykonu desktopove GTX980, to je docela bomba. Netusil jsem, ze mobilni grafiky uz daji tolik, driv to bylo podstatne mene. Presto bych do 4K displeje nesel a zustal na fullHD, jestli je 16 nebo 32GB RAM je sumafuk.

a to je problém? veď za to že má 4K displej ešte neznamená že aj musí hrať v 4K rozlíšení, kludne môže hrať vo Full HD rozlíšení a 4K si vychutnať na filmy a bežné surfovanie na nete alebo inú prácu. Opravte ma ak sa mýlim.

Ano mylis se, protoze monitor je proste 4K a vsechna ostatni rozliseni vznikaji prevzorkovanim obrazu a potom zalezi na elektronice monitoru, jak si s prevzorkovanim poradi. Muze to byt OK, ale take nemusi, proto je nejlepsi na prevzorkovani nespolehat vubec.