Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirus

Zdravím, chtěl bych se zeptat na nějaký dobrý antivirus. Momentálně jsem odinstaloval AVG, slyšel jsem, že není dobrý. Je lepší si nedávat žádný antivir nebo je nějaký dobrý free antivir?
Předem díky za odpovědi

OS = Windowsy?

Je to takto:

Win7 - integrovan polofunkcni Windows Defender, pro optimalni praci antiviru nutno zadarmo stahnout z webu Microsoftu: Microsoft Security Essentials
Win8 - integrovan novy Windows Defender, ktery nahrazuje Microsoft Security Essentials
Win10 - stejne jako Win8

dobrý antivir neexistuje. (a navíc je to čím dál horší)

podle mě je antivir zbytečný, píšu to tu teprve po pětisté. smysl má hlavně test na spyware a adware, a to antiviry neumí.

jenže když se někdo musí takto ptát, je jasné, že pc vůbec nerozumí, neumí ho zabezpečit, uhlídat co běží v paměti a spouští se po startu - ti pak potřebují jakoukoli berličku. tak si tam zapni ten windowsí, nebo dej zpátky nějaký jiný, je to fuk, vybírej třeba podle barev.

Otázky ohledně antivirů mě vždycky hodně prudí.
//Update *Koukám, podle předchozích příspěvků, jsme mezi svými. Hurá!
Ale pokusím se zajísté ovládat.

Samotní vývojáři antivirů je nepoužívají, a ani nemohou (během vývoje).
Ani spousta pokročilejších uživatelů nemá antiviry rádo.

Antivir slibuje něco, co z principu nemůže dodržet - přemýšlení za uživatele.
Antiviry také používají techniky, které hádají, zda se o virus jedná, či nejedná.

Takže mnohé aplikace, hlavně ty, které například nepoužívají legální spouštěče bez milosti zavírají do "karantény".
Ne proto, že by to byl vir, nebo že by program dělal (uživateli) cokoliv škodlivého, ale protože se
antivir domnívá, že chování programu není typické.
V důsledku toho antiviry zpravidla spouštějí plané poplachy.

Nikomu nebudu nic vnucovat. Ať si každý udělá názor jaký chce.
Neexistuje antivir, který přemýšlí za uživatele. Žádný antivir například nezabrání uživateli poslat někomu
SMS kód ke schválení internetové transakce (jak se stává).

Mezi hlavní nevýhody "antivirů" patří:

- Vysoká spotřeba systémových zdrojů (starší pc jsou často s antivirem nemyslitelné)
- Hackování systému (neslučitelné s některými aplikacemi)

Moje osobní zkušenost s Antivirem byla naposledy taková, když v jedné státní instituci
byl pekelně nastavený antivir.

Normálně jsem odladil build programu (exe) a chtěl jej poslal přes mail.
Okamžitě mě antivir zhoukal, že programy přece nelze posílat KVŮLI BEZPEČNOSTI.

Tak jsem ten program zazipoval a odeslal. Okamžitě nastal bezpečnostní incident!
Program v archivu! To je přece automaticky nebezpečné!

Tak jsem se nasral a zabalil archiv na heslo, aby se do něj nemohl "antivir" dívat.
Takhle to chvilku fungovalo.

Jenže co nenásledovalo?! Vyšla "aktualizace na antivir".
A když jsem se pokusil zabalit EXE program do ZIPu chráněného heslem, byl na světe
incident.......

Takže flashka to řešila!

S antivirem na věčné časy a nijak jinak !
Bezpečnost hlavně !

vynalézavost userů je obdivuhodná. bavil jsem se s jedním sysopem. říkal, že mají síťový mekafí. v podstatě nesestřelitelná věc- chování jako má stařičká tiny personal firewall (všechny tři slova sou lež- úžasný). lokální admin je ovšem víc- hodinu jsem to s ním probíral.

ono se vždycky najde skulinka.

na mcafee jsem si dělal dvoustránkovou odinstalační batku včetně rozumného úklidu v registrech, ale bylo to naprd.
buď jsem se já někde uklik, nebo ta mrcha přesměrovala něco dost podstatného na sebe a smazání záznamu v registru potom nebyl nejlepší nápad, takže cosi nefungovalo.

ale pozabíjet mu služby v nouzovém režimu se dá - nemáme admin heslo ke korporátní instalačce, ale na testeru se ho potřebuju zbavit.

nezbavíš, potřebuješ právo lokálního admina a offline- pak půjde k zemi. dělá to úplně stejně jako proklatá tiny- což je ve skutečnosti sandbox(krásně se na ní učí)- vystrčí ven dvojníky. zkus dát off a zkusit štěstí. nouzák tuším nezachová... naprdni se do lokálky a sebe a zamykej mu, nemaž klíče, jen hodnoty (ty měň- stavy jsou 012 nespustit, spustit, jiná akce),. by bylo aby jsme s ním nevyjebali.

jedné státní instituci byl pekelně nastavený antivir

Pouzivame v praci Kaspersky, neni to tak hrozne.

O co jde predevsim. V te statni instituci nebo vetsi firme si ale pouzivani antiviru nevynucuje management, antivir na kazdy pocitac bezne chteji ajtaci. Tvrdim, ze klidne polovina ajtaku co tuhle praci vykonava, chce na pocitac antivir. Pritom casto se nejedna o zadne rychlokvasky, ale o lidi co maji IT normalne vystudovane i VS, ale proste kdyz jim ve skole tvrdili, ze antivir je nutnost, tak jim vysvetli, ze je na hovno.

Ono je to v jakemkoli povolani, vysvetli doktorovi, ze 100mg vitaminu C denne je malo, kdyz mu ve skole a vsude mozne tvrdej, ze je to doporucena denni davka.

Zpatky k ajtakum, jak ma bezny uzivatel zustat neovlivnen antivirovou manii, kdyz je tim ovlivneno 50% ajtaku.

Osobne nemam nic proti rozumnemu pouzivani antiviru, Microsoft Security Essentials alias Windows Defender z Win8+ ma rozumne nastavenou miru kontroly versus vytezovani pocitace. Spousta lidi ma doma mnohem vykonejsi pocitace nez potrebuji a ten antivir typu Avira nebo Comodo jim maximalne zere o neco vic elektriny (tada penez), ale na rychlosti prace na PC to nepoznaji. Jak rekl nekdo od Symantecu, jejich antivir dokaze najit az 50% vsech viru, takze pokud me neco chrani za temer nulove naklady z poloviny, tak je to sice jen polovina, ale lepsi nez nic. V praci, kde potrebuju 150% vykonu pocitace a vykonejsi mi koupit nechteji, tak samozrejme dalsi zpomaleni pocitace zbytecnym antivirem dost nastve, ale tem ajtakum to vysvetlit nejde, osel je proti nim rozumna bytost. :-/

.exe v archívu .zip: antivir přesto vidí obsah, čte v hlavičce .exe
.exe v archívu .rar: antivir do zašifrovaného nevidí. ale zas v 50% zklame příjemce znalý práce na pc, v kolektivu oblíbený, že neví co s ním.
zašifrovaný .7z nejspíš taky neukazuje obsah, ale tam je vyloučeno, aby běžný fakebukový uživatel vůbec tušil, co mu to přišlo.