Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi načíst externí harddisk

Ahoj prosím o radu .. včera jsem půjčila kamarádce externí harddisk a dneska když ho připojím k notebooku tak mi to hlásí že NENÍ PŘÍSTUPNÝ a pod tím Stuktura disku je porušena a není čitelná. Ve vlastnostech jsem našla že ona zřejmě na svém ntb zapnula konfiguraci .. (viz. příloha). Prosím o nějaké rady co udělat proto aby se mi harddisk opět ukázal ? MOC VŠEM DĚKUJI !

Ukazuje, system souborů:RAW, tedy poškozená struktura souborového systému, jak správně v prvém příspěvku kolega tipnul. Pokud nepotřebujete data která na disku byla, tak zvolte vytvořit oddíl a naformátovat, pokud nemáte zálohu, tak se pomodlete a použijte některý z programů a postupů na záchranu dat (řeší se to tu každou chvíli).

radit cokoliv je risk. když napíšu název správce disků a přesto ho nenajdeš, jsou data v takových rukou spíš v ohrožení.

někdo mohl poškodit souborový systém vytažením disku na chodu.
druhou možností je zdechnutí usb elektroniky - wd elements je shit, tam by nepomohlo nic.

možnost kontroly disku je i ve windows, spustila by se příkazem v cmd.exe:

chkdsk e: /f /x

jinou možností je free program recuva.
(dávám přednost testdisku, ale ten není pro začátečníky)

1 tb: tipuju, že na nebezpečném usb disku byly uloženy originály souborů - fotky, pracovní dokumenty - které nemají zálohu nikde jinde.

Tvoja kamaratka ZLE vypla ten disk (alebo ho surovo odpojila z USB a nevypla spravne) a preto mas ten disk poskodeny.
Tebe ostava pouzit neaky RECOVERY program na obnovu dat... ale ak bol ten disk plny tak to moze trvat niekolko hodin kym ti vsetky veci obnovy.
Alebo ak mas poskodeny len MBR tak mozes skusit toto ako z toho videa --- mne to vela krat pomohlo.
watch