Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi načíst externí harddisk

Ahoj prosím o radu .. včera jsem půjčila kamarádce externí harddisk a dneska když ho připojím k notebooku tak mi to hlásí že NENÍ PŘÍSTUPNÝ a pod tím Stuktura disku je porušena a není čitelná. Ve vlastnostech jsem našla že ona zřejmě na svém ntb zapnula konfiguraci .. (viz. příloha). Prosím o nějaké rady co udělat proto aby se mi harddisk opět ukázal ? MOC VŠEM DĚKUJI !

radit cokoliv je risk. když napíšu název správce disků a přesto ho nenajdeš, jsou data v takových rukou spíš v ohrožení.

někdo mohl poškodit souborový systém vytažením disku na chodu.
druhou možností je zdechnutí usb elektroniky - wd elements je shit, tam by nepomohlo nic.

možnost kontroly disku je i ve windows, spustila by se příkazem v cmd.exe:

chkdsk e: /f /x

jinou možností je free program recuva.
(dávám přednost testdisku, ale ten není pro začátečníky)

1 tb: tipuju, že na nebezpečném usb disku byly uloženy originály souborů - fotky, pracovní dokumenty - které nemají zálohu nikde jinde.