Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrátit se na W8.1 nebo zůstat na W10?

Dobrý den,

rád bych slyšel váš názor ohledně operačního systému Windows. Nevím zda mám přejít zpět na W8.1 které jsem dříve používal (asi rok a půl) nebo zůstat na W10 které mi zase tolik nesvědčí. Nejdříve zmíním že jsem student - nosím notebook do školy, dost cestuji a občas si rád zahraju nějaké ty náročnější hry. Mám výkonný "herní" notebook (Lenovo Y50-70 - ten nejvýkonnější z celé řady). Notebook jsem již zakoupil s předinstalovanými W10 ale původně tam měli být W8 - mám i štítek ze spodní strany notebooku (to ale není problém, mám Wokna zadarmo od školy). Dříve jsem měl stolní počítač, na kterém jsem měl W8.1 a fungovaly dost dobře. Poté jsem upgradoval na W10 a provedl čistou reinstalaci. Vše běželo v pohodě a neměl jsem problém. V listopadu loňského roku jsem si zakoupil již zmiňovaný notebook a do konce roku jsme spolupracovali za výbornou. Poté jsem začínal objevovat různé nedostatky(ovladače, programy a nějaké ty hry), některé se mi doteď nepodařily vyřešit. Celkově systém hodnotím kladně, přijde mi rychlejší ale o to hnusnější. Ale přeci jenom mi starší W8.1 přišly mnohem vyladěnější a s ovladači jsem neměl problém. Navíc se mi líbilo to barevné schéma které si každý uživatel mohl nastavit podle chuti. Zvažuji krok přejít z W10 zpět na W8.1, má otázka zní: Myslíte že je to rozumný krok nebo mám zůstat na W10?

W8 a W10 jsou z jednoho chlívku, volil bych tedy tu novější variantu, W10.
Nepočítám u tebe jako u hrajícího studenta běh nějakých kritických aplikací, internet, Office a hry zvládne cokoliv.

A ještě čistě osobní pohled: kdyby ale byla možnost W7, dal bych přednost právě tomu.

Jak píše L-Core, i já bych dal přednost 7, sám mám jak na PC tak i na ntb 7.

8 mi vůbec nesedl a co jsem slyšel o ,,obrovském skoku" jak popisoval MS z 8 na 10, tak mi příjde strašně nedodělaný, ale dneska je už všechno formou bety, předběžný přístup ... no prostě nedodělávky.

Ale kdybych si měl vybrat jen z těch dvou, tak bych zvolil 10.

to ,,železo,, maš už zaevidovane tak neviem očo ti ide,ak to nebol slub dovetra tak ti licencia plati na to konkretne železo aj po 29.7.16
kludne si sprav dual bot a hrajsa na ktorom chceš
možno časom to nejak polepia ale w7 už nepredbehne dokym tam budu indiani

jsem student ... mám Wokna zadarmo od školy

Tak asi nestudujes veterinu.
Student odboru pribuzneho IT by skor mal radit, co a ako.

Co sa tyka Win10 o akom systeme sa da bavit?
Mam na cvicnom disku uz 6 verzii Win10. Win10 z 29.06.2015 je diametralne rozdielny z verziou bublikovanou dnes.
Ked mam hodnotit Win10, tak to plati dnes, a co zajtra?
Dnes su vazne chyby xy, zajtra budu ine chyby. Je to neodladena Beta verzia a bohuzial, co si sam vyriesis, to Ti nasledne aktualizacie poseru.
Ked si "fajsmeker", tak sa bav (ako ja vo volnom case a na cvicnom disku).

Ked potrebujes na PC pracovat, je situacia ina.
Ja na PC pracujem, teda robim veci, ktore musim na dany termin dodat. Je pre mna nemyslitelne, ze nejaky ten Microsoft si zrovna vymysli spracovavat "spicli" informacie o mojom PC. Nemam co tajit, ale zber jeho "spicli" mi naraz zamestna HDD, RAM ... ked to ja naozaj potrebujem, aky pravom?

Tak kuva, je to moj PC, ktory som si zaplatil, alebo chce mi Microsoft priplatit, ze mu cast vykonu mojho PC budem poskytovat?