Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 970 vs R9 290

Zdravím, mám menší dilema. Mám nabídku na GTX 970 za 5700,- ale zároveň mám nabídku R9 290 za 5200,-. Karty jsou dost vyrovnaný a tak by mě zajímalo jaká je podle Vás lepší? Spotřebu neřeším. Díky

Za tuhle cenu GTX970.

Ono stejnak prijdou do konce roku nove karty, posune se vykon jinam, posune se kvalita diky DX12 a Vulkan jinam, takze stejne pak bude potreba zase nova, ale do te doby ma GTX970 nizkou spotrebu a slusny vykon v DX10/11.

Nebral bych ani jednu. Počkal bych si na novou generaci, která by se měla objevit v létě.
Ta GTX970 (stejně jako všechny současné nVidia grafiky) pořádně neumí DX12, což postupně začne vadit. Navíc je to kontroverzní model u kterého výrobce lhal o parametrech a i dnes je uváděna jako 4GB/256bit, přičemž ve skutečnosti je 3.5GB/224bit + 0.5GB/32bit. Pokud náhodou dojde na využití těch posledních 0.5GB, tak se to projeví propady ve výkonu.
Ta R9 290 by z mého pohledu byla vhodnější, ale předpokládám že jde o použitou kartu, takže je otázka, kolik života ji ještě zbývá (jde o to, jestli třeba nebyla etrémně přetaktovaná ...).