Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký záložní zdroj?

Zdravím vespolek,
potřebuji zálohu pro akvarijní čerpadlo a napadlo mě, že tady bude jistě někdo, kdo ví o ups všechno :)

Jde o větší akvárium (1500l) s drahými, na kvalitu vody náročnými rybami, takže by bylo blbé, kdyby kvuli výpadku proudu šla filtrace do háje, čímž by se nastartovala chemická piramida jejímž důsledkem jsou mrtvé ryby a nasratý já...

potřebuji zálohovat čerpadlo o příkonu 110w na dobu kolem 4-5hodin, delší výluky nebývají. Čerpadlo je na 12V, ale má vlastní měnič z 220V, předělávat u něj kkabely se mi nechce, takže zálohoval bych asi raděj přes 220V(jasně, dvojité změna napětí, ale co už.

Ve zdrojích se strašně ztrácím, poradíte prosím co bych měl hledat?
díky

To je mi jasné, někde jsem četl že některé tipy jdou rozšířit o extarní baterie třeba i velké z kamionu...

Nebo by to šlo řešit takhle krátkodobě jedním menším(5w) čerpadlem ve filtru, to by zajišťovalo aby nezemřely kultury bakterií a proudovým čerpadlem v akva (cca 10w)...v tomhle případě by bylo potřeba menší čerpadlo spínat pouze v případě výpadku...To už by bylo technicky snesitelnější?

Adaptér na velké čerpadlo má vstup klasicky 220V 50/60hz, 2,5A , výstup 24V 5A, jaký žere sinus nevím, asi bych musel napsat výrobci...

malá čerpadla asi nebudou mít se sinusoidou problémy, jsou to stroje do tvrdých podmínek.

Adaptér velkého čerpadla odpoj a místo něj připojíš zálohovaný zdroj 24V (k němu akumulátor/baterii aku 24V) a máš to vyřešeno.

např.:
http://www.mulac.cz/ad-155b-napajeci-zdroj-24v-155 w-se-zalohovaci-funkci.htm

edit: zdroj budeš ale muset umístit do uzavřené krabice.

edit2: pozor, předpokládám, že těch 24V je stejnosměr!! Je třeba zkontrolovat ten původní zdroj (sice píšeš měnič, ne transformátor, ale sichr je sichr)...

Nu to bude asi úplně přesně to co chci - jsem teď prohlížel ty kabely a jde to, je tam mezi měničem a ovládací jednotkou normální velký Jack - jinde jsou takové spešl spojky které bych sháněl blbě, proto jsem měl zafixováno, že nechci hýbat kabely.

díky moc.

Napadá někoho jak dlouho to baterie utáhne? Jasný každá má jiou kapacitu a já z hlavy nevím co tu máme možná stovku baterii?nebo se úplně pletu, pomůže nástřel od oka při odběru kolem 100w díky