Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prach v PC

Ahoj,
Moje PC je ještě v záruce a potřebuju vyčistit větráky a vnitřek PC,(prach)jsou schopni to odborně udělat na počkání?v servisu?kde je kupované PC?Děkuji za odpověd(sám si na to netroufám a poškozením etikety-plomby zaniká záruka)

Reaguji .... i v TESCU je možné koupit počítač a reklamační podmínky jsou tam obvykle nesrovnatelně příznivější než v "garážové" firmě ....... prostě obvykle přijdeš, vysvětlíš ... slečna pochopí/nepochopí, event. zavolá . a obvykle ,pokud je nástin nefukčnosti, tak bez problému vymění, ale .... sestavy obvykle nic moc.
Tvůj problém (zalepené pc etiketami jsem už neviděl ani nepa.) Pokud PC hučí a jeví se tak, že je ho potřeba čistit a je na to PC záruka a je tam "plomba" tak odnést a POŽADOVAT vyčištění, opravu , údržbu .... prostě podle kupních podmínek.

Požadovat vyčištění? Docela dobrej fór. Podle zákonů a norem v Čr je PC bráno jako spotřební elektronika. Lepší výrobci upozorňují že zařízení nesmí být použito v prašném prostředí, ti horší se až v případě potřeby odkazují na normmy. Jinam řečeno prach uvnitř PC je způsoben uživatelem, nikoliv vada PC a tak tento problém není důvod k reklamaci. Ale samozřejmě za poplatek to vyčistit jde, dnes už to nabýzí kde kdo. A na tu pečeť ( v případě že je vylepena) bych si opravdu dal pozor. Dnes už prodejci vědí že ze zákona na něco takového nemají právo, ale po poškození pečeti argumentují neodborným zásahem. V ČR existuje vyhláška (tuším 50/78)kde zasahovat do eln. zařízení smí pouze osoba s patřičným oprávněním (zjednodušeně řečeno), která svoji znalost prokazuje zkouškami. Takový člověk skutečně může do PC zasahovat, ale ruku na srdce, každý kdo tyto zkoušky má a nerozumí PC, se do PC nepodívá.