Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prach v PC

Ahoj,
Moje PC je ještě v záruce a potřebuju vyčistit větráky a vnitřek PC,(prach)jsou schopni to odborně udělat na počkání?v servisu?kde je kupované PC?Děkuji za odpověd(sám si na to netroufám a poškozením etikety-plomby zaniká záruka)

Pokud nechceš otevírat skříň, je možné to udělat i doma. Z jedné strany skříně budeš dovnitř foukat (klidně i druhým koncem vysavače, okud to umožňuje) a na druhé straně to budeš odsávat vysavačem.

Jinak v seriózním servisu ti to na počkání udělají, pokud se s nimi domluvíš na konkrétním termínu.

Reaguji .... i v TESCU je možné koupit počítač a reklamační podmínky jsou tam obvykle nesrovnatelně příznivější než v "garážové" firmě ....... prostě obvykle přijdeš, vysvětlíš ... slečna pochopí/nepochopí, event. zavolá . a obvykle ,pokud je nástin nefukčnosti, tak bez problému vymění, ale .... sestavy obvykle nic moc.
Tvůj problém (zalepené pc etiketami jsem už neviděl ani nepa.) Pokud PC hučí a jeví se tak, že je ho potřeba čistit a je na to PC záruka a je tam "plomba" tak odnést a POŽADOVAT vyčištění, opravu , údržbu .... prostě podle kupních podmínek.

Požadovat vyčištění? Docela dobrej fór. Podle zákonů a norem v Čr je PC bráno jako spotřební elektronika. Lepší výrobci upozorňují že zařízení nesmí být použito v prašném prostředí, ti horší se až v případě potřeby odkazují na normmy. Jinam řečeno prach uvnitř PC je způsoben uživatelem, nikoliv vada PC a tak tento problém není důvod k reklamaci. Ale samozřejmě za poplatek to vyčistit jde, dnes už to nabýzí kde kdo. A na tu pečeť ( v případě že je vylepena) bych si opravdu dal pozor. Dnes už prodejci vědí že ze zákona na něco takového nemají právo, ale po poškození pečeti argumentují neodborným zásahem. V ČR existuje vyhláška (tuším 50/78)kde zasahovat do eln. zařízení smí pouze osoba s patřičným oprávněním (zjednodušeně řečeno), která svoji znalost prokazuje zkouškami. Takový člověk skutečně může do PC zasahovat, ale ruku na srdce, každý kdo tyto zkoušky má a nerozumí PC, se do PC nepodívá.

Omyl, příteli - dokonce i servis obyčejného mobilu smí provádět pouze osoba vzdělaná v oboru elektro, a to včetně zásahů do softu. Já vím, že je to více méně blbost, ale vcelku to odpovídá IQ autora tohoto nařízení...:-D

Tak,vrátil sem se ze servisu,a platil sem poplatek za vyčištění PC jelikož to není vada ale problém uživatele(PC v záruce)to má pravdu tento človíček "warbros"jak vím že tam byl prach?no řvaly nehorázně větráky a do bedny vidím,ted to mám samozřejmně puštěný a už mě hlava nebolí (řvalo to pěkně 3-[)kdybych to rozdělal a nedej bože se něco pokazilo neopatrným zásahem tak sem kde?no v prd***i vím že se dá koupit stlačený vzduch ale za cenu vzduchu sem platil vyčištění v servisu.No flame

Samozřejmě máš pravdu je to chyba uživatele. Je vidět, že si od fochu prodavačů. Ještě se to tady asi neprobíralo, napiš nám kam umístit skříň tak, aby za dva roky to bylo OK. Já tak dvakrát za rok preventivně otevřu bednu a vzduchovým spraym vyfoukám - už 6 let. O to mám skříň metr nad zemí na konzole na zdi. To kvůli otřesům, abych do ní nekopal a prach nohama dovnitř nehonil).

Nevím jak to, ale kisňu mám na stole většinou s oběmi bočnicemi otevřenou,
někdy je jeden kryt namontován, někdy oba a trvá to už několik let.
V PC mám na grafice a zvukovce jen tenkou vrstvičku prachu, taky dole na plechu.
Jinak se u mně práší docela fest, po 14 dnech bez luxování jakoby bylo na koberci
"nasněžíno", nemluvě o vrstvě na TV, věži a nábytku vůbec. Asi mám v tom místě
na stole antistatickou zónu nebo co, nedovedu si to vysvětlit.
Když se podívám u někoho jiného do zánovního PC, tak jsou tam chuchvalce prachu.

Mozno je to prave tym, ze mas ten PC otvoreny.

Ked som teraz skusil otvorit stary zdroj, ktory uz je asi definitivne nanic, tak v nom bolo dost prachu. V pocitaci tiez nejaky bol (a trochu este je, lebo som to az tak necistil).

P.S. ten zdroj som otvoril aj ked opravnenie nemam (a ani sa v tom moc nevyznam).