Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno mapování FTP jako disk

Zdravím,

nedávno jsem řešil problém jak namapovat FTP jako disk. Existuje několik free prográmků jako NetDrive od Novellu nebo FTPDrive. Ovšem oba mají svoje mouchy. na WindowsITPro byl postup jak dosáhnout tohoto namapování bohužel pro Windows 9x (pro NT systémy neaplikovatelné). Moje otázka tedy je, zda Windows NT 5.x podporují nativně mapování FTP serveru jako disk. Díky

Moje otázka tedy je, zda Windows NT 5.x podporují nativně mapování FTP serveru jako disk.

Ne. Koncept Windows NT 5.x je používat především UNC cesty a "okolí sítě". Průzkumník pak má integrovaného FTP klienta propojeného s "okolím sítě".

Mapování jako disk je vnímáno spíš jako legacy záležitost pro zpětnou kompatibilitu.

Díky za reakce, mě osobně to jako legacy moc nepřijde, je to výhodné všude tam kde člověk potřebuje pracovat se soubory uložené na FTP pomocí aplikací které nemají integorvaného FTP klienta. Pokud se nepletu tak na UNIXových systémech je to samozřejmost. Asi na to není takový ohlas aby MS udělal vrstvu která by umožnila FTP server připojit jako síťový disk.