Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alternativa k Seasonic S12G-550 W

Ahoj plánuji stavět nové PC ale potřeboval bych poradit se zdrojem. Původně jsem měl v plánu osadit do PC Seasonic S12G-550 550W, jenže na CZC ho za prvé nemají na skladu a za druhé se za poslední dobu u něj docela výrazně zvýšila cena. Jestli byste mi prosím poradili nějakou obstojnou alternativu.

Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
MSI Z97 PC Mate - Intel Z97
Intel Core i5-6500
CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400
SilentiumPC Fera 2 HE1224
Arctic Fan F12 PWM
Sapphire R9 380X Nitro OC, 4GB
Seasonic S12G-550 550W
CRUCIAL MX200 - 250GB
WD Caviar Blue EX - 1TB
CoolerMaster Force 500
LG GH24NS černá Bulk
PremiumCord napájecí 230V k počítači - 2m

Jde o to, aby zdroj jel na max 60% maxima

Kde se tyhle legendy jen berou. Průmyslové zdroje se navrhují, aby byly zatížené na 80% a více. Ta sestava bude mít maximální možný odběr jen v testech, ve skutečném nasazení nikoliv. Navíc valnou většinu času stejně profláká na minimálním, nebo malém odběru. Předimenzovaný zdroj je stejný nesmysl jako přetěžovaný.

To nejsou legendy, to je moje zkušenost. Bavím se ale o zdrojích kvalitních značek (některých tehdy). Proč si myslíš, že mě předchozí zdroj FSP 500W Blue storm2 vydržel 6 let. Pravda on v té době stál 2300Kč.

Dodám, že to byla moje chyba, že vydržel jen 6 let.

Argument: Seasonic SSR-450RM 450W
Hlavně jde o to, že jde relativně v tomto případě o předražený zdroj a to díky prodejcům a švindl kurzu.
Prostě nad dva tisíce je to nevýhodné, s podobným výkonem jsou k mání zdroje které budou vyhovující jak výkonem tak kvalitou a za méně.

(90% žádostí o návrh herního krámu je limitováno financemi a každé pětikilo navíc činí už problémy = platí cena/výkon a přiměřená kvalita/vyváženost)