
Alternativa k Seasonic S12G-550 W
Ahoj plánuji stavět nové PC ale potřeboval bych poradit se zdrojem. Původně jsem měl v plánu osadit do PC Seasonic S12G-550 550W, jenže na CZC ho za prvé nemají na skladu a za druhé se za poslední dobu u něj docela výrazně zvýšila cena. Jestli byste mi prosím poradili nějakou obstojnou alternativu.
kody
V tom seznamu je jediný zdroj od skutečného výrobce zdrojů.
A?
Tak CWT se "RM550x" povedl, tamtu Supernovu spáchal Super Flower, přeci jen, kdybych musel, volil bych tuto Supernovu.
Problém nálepek vidím v tom, jak se vyspí u nálepkovačů nějaký managor.
Pozn.: A jak už psáno, Seasonic SSR-450RM by stačil více než dost.
Na 380X 450W zdroj?? To asi ne.
Ale ano! Ještě zbude více než 100W na 12V větvi.
Mno když se to tu minule probíralo tak k tý R9 380 minimum ten co postnul M Pol a ke žravým GPU se doporučuje zdroj 40A minimum
Tak. Jde o to, aby zdroj jel na max 60% maxima, a poté budu řešit nákup nového cca za 5-6 let. Kdežto slabší odejde podstatně rychleji.
Kde se tyhle legendy jen berou. Průmyslové zdroje se navrhují, aby byly zatížené na 80% a více. Ta sestava bude mít maximální možný odběr jen v testech, ve skutečném nasazení nikoliv. Navíc valnou většinu času stejně profláká na minimálním, nebo malém odběru. Předimenzovaný zdroj je stejný nesmysl jako přetěžovaný.
Takže podle tebe i k R9 390 stačí v pohodě zdroj 450W to snad ne,sestava s ní totiž bere v max zátěži 370W....
Seasonic SSR-450RM má na 12V větvích 37A = 444W. To na sestavu s 370W stačí. Nevidím v tom problém.
Podle tohoto ražení stačí ten 450W pak na vše s přehledem krom CF/SLI,že ho pak nikdo teda v sestavách tuto na poradně ani jinde nedoporučuje když v tom není problém ani k tý R9 380.
Že to tu nikdo do sestav moc nedává je fakt argument jak noha.
Spočítal jsem ti, že to stačí. Buď napiš důvod, proč to nestačí, nebo to tu neřeš.
A ano, hodně dobrá 450W (třeba ten zmíněný SS) stačí do drtivě většiny sestav, krom CF/SLI a nějakých prasáren s FX 220W.
Argument: Seasonic SSR-450RM 450W
Hlavně jde o to, že jde relativně v tomto případě o předražený zdroj a to díky prodejcům a švindl kurzu.
Prostě nad dva tisíce je to nevýhodné, s podobným výkonem jsou k mání zdroje které budou vyhovující jak výkonem tak kvalitou a za méně.
(90% žádostí o návrh herního krámu je limitováno financemi a každé pětikilo navíc činí už problémy = platí cena/výkon a přiměřená kvalita/vyváženost)
A to je konkrétně např jaký ?
Snad jsem ti už napsal, tak znovu - konkrétně pro tu sestavu stačí Seaaon 520W/1 800,-