Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý (rychlý) internet

Dobrý den.Mám internet od MAXTRON a měl bych mít internet kolem 10M a ta rychlost jela až do posledních pár dní kde na PC (LAN) a nottebooku (WIFI) naměřím download 2,73M a upload 5,36M..Volal jsem tam a řekli ,že ta rychlost 10M ke mě jde.Mám WIFI router ASUS ,starší ,ale ta rychlost mi jela ,takže bych vyloučil chybu routeru.Děkuji za rady.

Měřil jsem to speedtest.net.Ve smlouvě je Rychlost 10/5 Mbit/s
S tou agregací asi máte pravdu.

Tohle je na stránkách mého poskytovatele.Podle mě sedí ta agregace 1:5

Popis tarifů:
Tarify SPRINT a KABEL+ jsou takzvané "agregované tarify" - maximální tarifní rychlost se symetricky dělí mezi několik klientů v závislosti na aktuální zátěži přípojných bodů. Průměrný stupeň agregace v datové špičce (období mezi 17 až 20 hodinou) se pohybuje okolo hodnoty 1:5, mimo datovou špičku je průměrný stupeň agregace 1:2. Z uvedeného vyplývá, že uváděná tarifní rychlost je maximální rychlostí, kterou je možné data přenášet a není v žádném případě garantována! V případě, že požadujete garanci rychlosti, zvolte prosím některý z tarifů BYZNYS nebo požádejte naše obchodní oddělení o zpracování cenové nabídky pro garantovanou linku.