Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezpečné spuštění dešifrovacího software

Mám zašifrovaný PC ransom virem a dešifrovací program s klíčem a dešifrovaným souborem od autorů viru. Lze nějak bezpečně vyzkoušet dešifrovací program na menším vzorku souborů než jej pustím na zašifrovaný PC? Třeba přes nějaký virtualizační SW nebo webovou službu? Umí s tím někdo tady s něčím takovým dělat? Popřípadě, pokud bych mu zaslal vzorek zašifrovaných souborů, dešifrovací program a klíč, dokázal by to někdo otestovat?

U tebe v PC se stále něco děje. Nepočkáš raději na další katastrofu? Ať se toho vyřeší najednou víc.

Tak si asi odpovím sám. Po konzultaci s IT specialistou se jako nejjednodušší a nejrychlejší řešení jeví odpojení systémového disku, nabootování z Hirens Boot CD do Mini Windows XP a vyzkoušení dešifrovacího programu nad soubory na flash disku. Otázkou jenom zůstává, jestli bude dešifrovací program fungovat pod Mini Windows XP.

Takže dešifrování bezpečně provedeno na menším vzorku dat a bylo úspěšné! Udělal jsem to podle rady svého známého IT specialistu, odpojil jsem HDD, na flash disk jsem dal dešifrovací program, heslo a cca 40 různých typů zašifrovaných souborů, nabootoval z Hirens Boot CD, spustil Mini Windows XP, zasunul flash disk do PC, spustil dešifrovací program, zadal své ID, heslo a adresu flash disku a po pár sekundách program oznámil úspěšné dešifrování. Po zběžné kontrole souborů se zdají být všechny soubory v pořádku! Pokud se to povede i na celém disku infikovaného PC, tak jsem ušetřil 1.000 EUR, které původně chtěli původci viru za rozšifrování!

:-):beer: