Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám upgradovat nebo ne?

Zdravím.
Mám takový dotaz. Řekl jsem si, že trochu upgraduji část své sestavy. Mám MSI Z97 Gaming 3, i7 4790 non K, 8GB RAM. Chtěl jsem lepší mobo, ale nenašel jsem žádnou pěknou Z97, ale hodně pěkných Z170. Jde mi o to, že když upgraduji na Z170, budu muset jít i do nového CPU a RAM. Sestavu mám hlavně na hry, má cenu upgradovat na nějakou lepší Z170 mobo, intel i7 6700K a nové DDR4 RAM? Přinese mi to nějaký zajímavý nárůst výkonu? Nebo je to zbytečné? Děkuji.

# Zrejme na "GAMING" ucely vid, bohuzel zadny "NARUST" vykonu mit nebudes.
• DDR4 je prida na vykonu u <iGP> /Coz neni tvuj pripad.
V tvém pripade, mozna 1FPS nad 150FPS :-)

• V otace <CPU>, rozdil bys ucitil mozna tak u "RENDOVANI/KOMPRESE", kde vyhrajes treba jen nepatrnou 1s, coz v hernim uziti, opet, rozdil 1-2 FPS.

Děkuji Vám za rychlé odpovědi, a mohl bych se zeptat, zda byste mi doporučili kvalitní základní desku na Z97. Jde mi i o vzhled, bral bych aby to bylo černo-bílé barevné schéma, mám case Fractal Define R5 bílou s průhlednou bočnicí. U té MSI Z97 Gaming 3 se už bojim provádět update biosu, měl jsem jednu před rokem stejnou a po updatu biosu už PC nenastartoval. Problém je, že novější bios by mohl odstranit některé problémy, ale obávám se už bios zkoušet updatovat, když jsem i na internetu našel mnoho lidí, kteří také updatovali a pak už PC nenastartoval. Děkuji.

# Na tvuj pozadavek BARVA/KVALIA/Moznost OC, sedi presne zakladni desky od ROG/Republic Of Gamers :-) /Osobne mam s nimy jen dobré zkusenosti, po moznosti je opravdu zkusit, me presvedcili natolik, ze jem nekteré modely i zakoupil.

už bojim provádět update biosu

• Instalujes li SPRAVNY a SPRAVNE, poskozeni je opravdu minimalni, UPdatovat bych ti doporucil EXLUSIVNE pres port <BIOS/Port-USB>.
Instalaci ci UPdate BIOSu pres OS, muze byt komlikovanejsi, kde spravnému procesu, muze treba branit ANTIVIRUS ci jiy SW, proto je UP pres BIOS opravdu spolehlivejsi.

Já vím, update jsem i tehdy dělal správně dle pokynů MSI, přes bios. Zdá se, že u MSI Z97 gaming 3 je nějaký jiný problém. U té karty je flash biosu velký hazard. Děkuji každopádně za doporučení, podívám se na ty ROG desky :) a zůstanu u Z97. Děkuji ještě jednou za vyřešení mého problému :).