Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s CSS

Lidičky, chtěl bych vás požádat o nutnou pomoc.:.(

Studuju první ročník počítačové školy a dostaly jsme za úkol-přesné znění z úst učitele:
Vytvořte 2 html stránky na jeden styl STYL.CSS

Na těch stránkách prý může být jenom pár slov, aby bylo vidětže to funguje,ale já to vůbec nechápu, byl jsem tady www.jakpsatweb.cz, www.jaknaweb.com i tady css.interval.cz ale je tam toho popsané moc a ztrácím se v tom, normálně mi škola jde ale tohle jsem prostě nepochopil.
Mohl by mi někdo pomoci?

Ano, zjednodušeně by se to tak dalo říci. Do toho CSS je potřeba napsat, jak se má která část zobrazovat. Například pokud chci mít jednotlivé nadpisy jinak velké (výška písma), dám tam:

h1 { font-size: 2.1em; }
h2 { font-size: 1.7em; }
h3 { font-size: 1.3em; }

chcou po tobě toto: v obou stránkách má být v záhlaví odkaz na formátování podle tvého externího "STYL.CSS"

čili ve svých poznámkách hledej, jak ten odkaz vložit - když nic nenajdeš, mrkni se třeba do zdrojáku této stránky, ono tě to trkne.

výsledkem bude že podle toho co všechno si nadefinuješ, budou mít obě stránky společný vzhled nadpisů, odkazů, menu, barev, formátování textů, odsazení, rozměrů boxů, ...

stranka1.html a stranka2.html:

<html>
<head>
<title>Domácí úkol</title>
<link type='text/css' rel='stylesheet' href='styl.css' />
</head>
<body>
<div id='cerveny'>Červený text</div>
</body>
</html>

styl.css

#cerveny { color: red; }

Mělo by to stačit. Btw: vy se už učíte HTML?? My to máme (jakožto informatici) nejspíš až na druhák (ne-li na třeťák) :-D ! Zatim to vypadá tak, že učitel učí tzv. on-fly - ukrást text na nějakym vysokoškolskym webu, prdnout na projektor a my jak blbci opisujem do sešitu (papírovýho) -- fakt tuhle logiku nechápu, on jí ani neumí pořádně obhájit.