Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s CSS

Lidičky, chtěl bych vás požádat o nutnou pomoc.:.(

Studuju první ročník počítačové školy a dostaly jsme za úkol-přesné znění z úst učitele:
Vytvořte 2 html stránky na jeden styl STYL.CSS

Na těch stránkách prý může být jenom pár slov, aby bylo vidětže to funguje,ale já to vůbec nechápu, byl jsem tady www.jakpsatweb.cz, www.jaknaweb.com i tady css.interval.cz ale je tam toho popsané moc a ztrácím se v tom, normálně mi škola jde ale tohle jsem prostě nepochopil.
Mohl by mi někdo pomoci?

stranka1.html a stranka2.html:

<html>
<head>
<title>Domácí úkol</title>
<link type='text/css' rel='stylesheet' href='styl.css' />
</head>
<body>
<div id='cerveny'>Červený text</div>
</body>
</html>

styl.css

#cerveny { color: red; }

Mělo by to stačit. Btw: vy se už učíte HTML?? My to máme (jakožto informatici) nejspíš až na druhák (ne-li na třeťák) :-D ! Zatim to vypadá tak, že učitel učí tzv. on-fly - ukrást text na nějakym vysokoškolskym webu, prdnout na projektor a my jak blbci opisujem do sešitu (papírovýho) -- fakt tuhle logiku nechápu, on jí ani neumí pořádně obhájit.